Expres Drive /
Celý playlist
Ostatní

České hvězdy, které zazářily před třicítkou

Karin Šnýdrová
Od dvaceti let hraje ve Vinohradském divadle, v roce 2019 se stal vítězem televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas a zazářil v seriálu Slunečná. Marek Lambora si získal srdce diváků velmi rychle. Učaroval jim nejen jeho herecký talent, ale také pěvecké i pohybové nadání. Dnes slaví tento sympaťák 27. narozeniny. Kterým dalším slavným umělcům ještě nebylo třicet?
24. 05. 2022

Nová generace českých herců vyrostla na sociálních sítích, přesto dokáže oslovit i starší publikum. Dostává prostor v zábavných show, populárních seriálech, filmových komediích i dramatech. Její představitelé nemají o fanoušky nouze, a pokud patříte k milovníkům novodobé tuzemské kinematografie, určitě mezi nimi máte své favority i vy. Pojďte s námi omrknout pět mladých umělců, kteří jsou momentálně nejvíc vidět.

Čtěte také: Mladí a nadějní: 9 zajímavých čerstvých jmen české hudby

Marek Lambora (27)

Před kamerou se objevuje teprve od roku 2016, ale za tu chvíli si stihl nadělat řadu fanynek, které si mimochodem loni málem vyplakaly oči, když zjistily, že jejich idol randí s bývalou Miss České republiky Andreou Bezděkovou (28). A ačkoliv se dnes Marek Lambora ještě tu a tam ukáže po jejím boku, je už pouze v roli kamaráda. Aktuálně se soustředí na svou kariéru. Po úspěchu v seriálu Slunečná (2020–2022), kde ztvárnil postavu Janka Linharta, připravuje pokračování fantasy pohádky Princezna zakletá v čase 2 a s česko-italskou produkcí točí drama Terezín. Marka Lamboru můžete vidět i v kinech. Stačí si koupit lístek na romantickou komedii Láska hory přenáší.

Eva Salvatore Burešová (28)

Spolu s Markem Lamborou si střihla hlavní roli v úspěšném televizním fenoménu Slunečná. Roli statkářky Týny Popelkové vystihla dokonale a stejně dobře se jí daří u postavy Viktorie Janečkové z nového seriálu Zoo. Soukromý život si Eva Burešová spíše střeží, občas do něj ale fanouškům nahlédnout dovolí. O její osobu je skutečně velký zájem, ostatně jen na Instagramu ji sleduje bezmála půl milionu lidí. Začátkem dubna se na sociální síti podělila o radostnou novinku. Se svým partnerem Přemkem Forejtem (35) čeká miminko. Herecká pauza ji v nejbližších dnech ještě nečeká, scenáristé Zoo zakomponují těhotenství Evy Burešové totiž i do děje seriálu.

Štěpán Kozub (26)

Specifický humor z něj udělal nejvýraznějšího člena čtyřčlenného uskupení z ostravského divadla Mír, ovšem ani vážnější role mu nejsou cizí. Za dvacetiminutový thriller Ruchoth Raoth vyhrál na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas roku 2018 kategorii Nejlepší herec. Během covidové pandemie se Štěpán Kozub spolu s ostatními představiteli týmu Tři tygři vepsali do povědomí diváků internetovým seriálem sKORO NA mizině a od 26. května je budete moct spatřit v kinech v road tripové komedii.

Štěpán Kozub: Člověk se při humoru nesmí bát

Anna Kadeřávková (24)

V nekonečném seriálu Ulice, který se vysílá už od roku 2005, si zahrála postavu Rozálie Maléřové, hlavní roli si střihla v teenagerovské komedii Andílek na nervy (2015), mihla se v seriálu Vyšehrad (2016–2017) a naposledy se objevila ve filmech Šťastný nový rok (2019), Šťastný nový rok 2 (2021) i Známí, neznámí (2021). Kromě pracovních úspěchů se jméno Anna Kadeřávková často skloňuje v souvislosti s jejími vztahy. Od roku 2019 tvořila pár se slovenským rapperem Strapem (33), s nímž byla dokonce zasnoubená. Místo veselky se nakonec konal rozchod. Dnes chodí krásná herečka s nejznámějším slovenským youtuberem Danielem Sebastianem Štrauchem (25) alias GoGem.

Anna Fialová (26)

Vnučka Karla Fialy (†95) má herectví zkrátka v krvi. Proslavila se rolí Julie Vlčkové ze seriálu Vinaři (2014–2015) a od té chvíle se nabídky na práci jen hrnuly. Zahrála si v První republice (2014–2018), Mordpartě (2016–2017) i třídílném seriálu Guru (2022), životopisném snímku Lída Baarová (2016) a nechyběla ani v loňském dramatu Je suis Karl či vánoční pohádce Jak si nevzít princeznu. Letos uvidíte Annu Fialovou ve filmu Vyšehrad či komedii Láska hory přenáší. Uniknout by vám však neměla v roli Ivety Bartošové (†48) v minisérii Iveta (2022). Talentovaná umělkyně je jedna z mála známých osobností, které smazaly svůj profil na Instagramu.

Kam dál? Herečky populární v 90. letech, které umí stárnout s grácií: Michelle Pfeiffer, Winona Ryder či představitelka doktorky Quinnové


Úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM