Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Celebrity s anomáliemi vzhledu, které je činí výjimečnými

Redakce
Není žádným tajemstvím, že v hollywoodském průmyslu je vzhled velice důležitým aspektem. Často však vídáte v časopisech či na sociálních sítích upravené fotografie, kde se celebrity snaží přizpůsobit standardům krásy. Celebrity jsou však také jen obyčejnými lidmi a nejsou dokonalé. Některé celebrity jsou dokonce díky svým nedokonalostem jedinečné.
18. 12. 2021

Harry Styles – extra pár bradavek

Extravagantní britský zpěvák Harry Styles se během jednoho rozhovoru svěřil, že má jeden pár bradavek navíc. Tento jev se může stát během vývoje těla, kdy buňky tvořící bradavky náhodně migrují po hrudníku a objeví se pak jako malé růžové hrbolky.

Slavní muži, kteří opustili rodinu kvůli milence

Elizabeth Taylor – fialové oči a další řada řas

Elizabeth Taylor na fotografiích vypadá, jako by měla umělé řasy. Tajemství jejího uhrančivého pohledu však spočívá v další řadě řas, kterou má díky poruše zvané distichiáza. Když rostou chloupky na mokré části očního víčka, můžou se proměnit v další řadu řas jako u Taylor. Tato genetická mutace pak může být i požehnáním a doplňkem k přirozené kráse. Jindy však může způsobit podráždění oka a další nepříjemnosti. Kdybyste se podívali na oči Elizabeth Taylor zblízka, viděli byste také další jedinečný detail a to ten, že její oči mají modrofialovou barvu.

Přísná pravidla pro členy královských rodin a jak se liší různě po světě

Daniela Ruah – každé oko jiné

Americko-portugalská herečka a režisérka, která se proslavila především rolí zvláštní agentky NCIS Kensi Blye, má na první pohled viditelnou anomálii vzhledu. Má totiž každé oko jiné, což by se mohlo většině lidí jevit jako heterochromie, což je různobarevnost duhovek, která je výsledkem přebytku nebo nedostatku melaninu. U herečky se však jedná o mateřské znaménko, které pokrývá i celé bělmo jejího pravého oka. Nijak neovlivňuje její zrak a nijak neovlivnilo ani její kariéru. Ve skutečnosti ji činí výjimečnou a dodává její přirozené kráse na zajímavosti.

Sourozenci slavných celebrit, kteří jsou úspěšní mnohdy i bez záře reflektorů

Winnie Harlow – vitiligo

Jamajsko-kanadská modelka Winnie Harlow má vzácné autoimunitní onemocnění zvané vitiligo, které je způsobeno změnou imunitního systému. Při něm jsou zničeny některé buňky, které jsou odpovědné za tvorbu pigmentu, což má za následek změny na kůži. Winnie říká, že rozdíly dělají lidi krásnými a vitiligo není středobodem její kariéry, ale rysem, který na ní musí lidé přijmout. Také se snaží jít příkladem lidem s tímto onemocněním a nabádá je, aby se za své onemocnění nestyděli.

Madonna zveřejnila odvážnou fotografii sebe a dcery: Lourdes vypadá jako její mladší kopie

Seal – jizvy na obličeji

Někdy se anomálie vzhledu stanou charakteristickým rysem dané osoby. To je případ i britského zpěváka Seala, který má tvář plnou jizev. V průběhu jeho kariéry fanoušci spekulovali nad tím, jak zpěvák k jizvám přišel a objevilo se několik různých teorií. Nakonec však zpěvák sám odhalil, že jsou jizvy následkem chronického kožního onemocnění, které způsobuje vředy, záněty a následně i jizvy. Onemocnění, které je typem lupusu, postihuje obličej, uši a pokožku hlavy. Seal, který je kromě své hudební kariéry také známý svým manželstvím se slavnou topmodelkou Heidi Klum, se však lupusem nenechal zastavit a za své jizvy se nestydí.

Joaquin Phoenix – rozštěp rtu

Tento herec není známý jen pro své působivé herecké schopnosti. Je také zapáleným aktivistou za práva zvířat. Joaquin Phoenix má na horním rtu jizvu, která je ve skutečnosti mikroformou rozštěpu. Rozštěpy jsou způsobeny vrozenými vadami, které vznikají již v průběhu těhotenství.

Úvodní foto: Profimedia.cz

Zdroje: Everyday Health, Health Insight, Esquire, Lad Bible

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM