MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Celebrity, které v minulosti propadly závislostem

Redakce
Alkohol a drogy dnes bohužel neodmyslitelně patří do světa showbyznysu. Přestože je naštěstí mnoho hvězd, které neholdují ani jedné z těchto neřestí, najde se mezi celebritami mnoho takových hvězd, které si na těchto návykových látkách vypěstovaly závislost. Naštěstí se některým z nich podařilo své závislosti zbavit, nebo s ní alespoň bojují.
02. 04. 2022

Robert Downey Jr.

Tohoto populární herce proslavila především role Iron Mana z roku 2008. Hereckou kariéru měl sice slušně rozjetou již předtím, ale právě díky tomuto filmu jeho popularita prudce vzrostla. Herec se přiznal, že drogy užíval již jako teenager a dokonce strávil pod jejich vlivem většinu své rané kariéry. Koncem 90. let a začátkem 21. století měl dokonce na kontě několik zatčení kvůli problémům způsobeným alkoholem, kokainem nebo heroinem a strávil nějaký čas v kalifornském vězení. Po léčení ve státním rehabilitačním zařízení však v roce 2002 oznámil, že byl uzdraven.

Demi Lovato

Zpěvačka, která v květnu roku 2021 oznámila prostřednictvím sociálních sítí, že patří mezi tzv. nebinární lidi (osoba, která není výlučně ani ženská ani mužská) a preferuje onikání, kdysi přiznala, že jí bylo pouhých 17 let, když poprvé okusila kokain. S její přibývající popularitou a rozjíždějící se pěveckou kariérou se také vršily problémy s drogami a alkoholem. Nakonec roku 2010 poprvé vyhledala odbornou pomoc pro léčbu závislosti, ke které se navíc přidaly poruchy duševní zdraví, jako je například porucha příjmu potravy nebo bipolární porucha. O svém zotavování se pak podělila v několika rozhovorech nebo prostřednictvím svých písní.

Ben Affleck

Na první pohled sympatický a veselý herec, který získal Oscara za filmy Dobrý Will Hunting z roku 1997 a Argo z roku 2012 a dále hrál například Batmana z dílny DC Comics, si během života užil problémy s těžkou závislostí na alkoholu, o kterých se nebál otevřeně promluvit. Poprvé šel do rehabilitačního střediska roku 2011, kdy svou závislost pojmenoval jako "celoživotní a těžký boj". Po pobytu v léčebném centru v roce 2018 zase napsal prostřednictvím sociálních sítí: "Pokud máte problém, požádat o pomoc je známkou odvahy, nikoli slabosti nebo selhání." Nyní se herci podařilo závislost opět překonat a užívá si romantické lásky se svou znovuobnovenou láskou s Jennifer Lopez.

Drew Barrymore

Do této herečky s křehkým vzhledem byste jen těžko řekli, že již ve svých 13 letech byla natolik závislá, že musela navštívit odvykací a rehabilitační centrum. Pocházela ze slavné a bohužel nechvalně proslulé herecké rodiny a její kariéru odstartoval film E.T. – Mimozemšťan, kdy bylo Drew pouhých 6 let. S alkoholem prý začala již ve svých devíti letech a poté rychle přešla k marihuaně a kokainu. Naštěstí se jí však podařilo závislosti zbavit a nyní se těší jako úspěšná herečka a producentka.

Daniel Radcliffe

Herec, kterého bezesporu proslavila role kouzelníka Harryho Pottera, je další z řady herců, kterém náhlé bohatství a sláva přinesly problémy v osobním životě. Daniel se přiznal, že během natáčení posledních tří filmů ze série filmů o Harrym Potterovi hodně pil a nakonec si uvědomil, že už své pití přestává ovládat. Po skončení natáčení posledního potterovského filmu s alkoholem skoncoval a pokračuje na svém uzdravení.Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroje:
DrugAbuse, WebMD, Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM