Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Brumbálova tajemství: Čeká nás v novém díle čarodějův coming out?

Redakce
Datum 7. dubna mají v kalendáři vyznačené všichni fanoušci kouzelnického světa. A protože premiéru dalšího pokračování ságy Fantastická zvířata už nic neohrozí, objednejte si lístky do kina alespoň s několikahodinovým předstihem. Film s podtitulem Brumbálova tajemství slibuje divákům mnohé, dostanou po letech mlčení konečně naservírován i čarodějův coming out?
06. 04. 2022

Sexuální orientace Albuse Brumbála rozpoutala vášnivé diskuze v roce 2007, když spisovatelka J. K. Rowling (56) prozradila, že o něm vždy smýšlela jako o homosexuálovi. Nicméně v příbězích o Harry Potterovi je ředitel Bradavické školy čar a kouzel podobné tematiky ušetřen. V sérii Fantastická zvířata figuruje jeho mladší já, lásce už se tedy v novém díle nevyhne. Komu daroval své srdce a co byste o něm měli vědět, než vyrazíte do kina?

Čtěte také: Jak dnes vypadají herci vedlejších rolí ze série Harry Potter?

Očekávaný gay moment

Na Brumbálův coming out čekají filmoví nadšenci už patnáct let a nový snímek jim ho opravdu nabídne. V plánu nejsou žádné žhavé milostné scény, pouze čarodějovo doznání. Láska k mocnému černokněžníkovi ale nespěje k šťastnému konci. Postavu temného Gellerta Grindewalda ztvárnil v předchozích dílech Johnny Depp (58), kvůli rozvodovým tahanicím s herečkou Amber Heard (35) a obviněním z domácího násilí byl však nucen od smlouvy odstoupit. V novém díle jej nahradí Dán Mads Mikkelsen (56). Role mladého Albuse Brumbála se zhostil Jude Law (49).

Fakta, která jste (ne)věděli

Kolem Albuse Brumbála se točí spousta zajímavostí, které vám možná unikly. No schválně, věděli jste, že jeho křestní jméno je v latině označením pro bílou barvu a příjmení zastaralým výrazem pro čmeláka? Má ještě tři prostřední jména, Percival Wulfric Brian, která vychází z irské mytologie. Narodil se v roce 1881 a J. K. Rowling mu toto datum nevybrala náhodou. Právě tehdy se stalo londýnské divadlo Savoy první budovou světa připojenou k elektrice. Tato významná událost symbolizuje, že Albus Brumbál nosí světlo. Během svého života dostal několik nabídek na post ministra kouzel, ale výuka mu byla vždycky přednější. Jako student navštěvoval nebelvírskou kolej a než se stal ředitelem Bradavic, učil na škole coby profesor očarování a proměn. Podle knižní předlohy zemřel v roce 1997.

Poslechněte si podcast o premiéře snímku Brumbálova tajemství:Úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM