Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Billie Eilish válcuje hitparády s klipem za pár dolarů

Redakce
EXPRES TOP: Letošní poslední standardní přehled nejhranějších písní Expres FM přináší i vánoční novinky...
20. 12. 2020


Novinka: Blossoms – Christmas Eve (Soul Purpose)

Všeobecně se tvrdí, že kdo nemá vánoční song jako by nebyl a kdo ho navíc udělá dobře má naději, že třeba jednou pokoří i Mariah Carey nebo dvojici Wham! a jejich Last Christmas. S tímto záměrem do toho asi Blossoms nešli. Prostě to tak cítili, a vzhledem k tomu, že to pojali celkem nadčasově, tak věříme, že to nebude naposledy, co se v našem vysílání jejich vánoční song objeví. Navíc kdo chce vhlédnout do mládí téhle kapely, podívá se i na klip, protože členové dali dohromady fotky s vánočními dárky…


No. 10: Rhye – Black Rain

Kanadský zpěvák Mike Milosh, který si říká Rhye, je dlouhodobě usazený v Berlíně. Zkraje roku 2021, konkrétně 22. ledna, vydá album Home, z nějž zatím známe pilotní singl Black Rain.


Novinka: Girl In Red – Two Queens In A King Sized Bed

Druhou novinku tohoto týdne má na svědomí norská zpěvačka Girl In Red. Na hudební scéně je aktivní třetím rokem a britská BBC ji zařadila na prestižní seznam Sound of 2021. Příští rok navíc konečně vyjde i debutové album. Zda na něm bude i aktuální singl, s kterým se Girl In Red vydala na tenký led zvaný vánoční píseň, nevíme…


No. 9: Maximo Park – Baby, Sleep

Novou, už sedmou, desku chystají taky britští Maximo Park. V únoru 2021 ji najdete v prodeji pod názvem Nature Always Win a bude na ní i aktuální deváté místo Expres Top – singl Baby, Sleep.


Novinka: King Princess – Pain

King Princess je starý druh hvězdy pro novou dobu, napsali o téhle brooklynské rodačce v NY Times. Na druhém albu spolupracuje tahle čerstvě 22letá písničkářka s věhlasným producentem Markem Ronsonem, s jehož labelem má podepsanou smlouvu. Na následovníkovi loňského opusu Cheap Queen najdeme i aktuální singl Pain.


No. 8: Jordan Haj – A Perfect President

Jordan Haj už pracuje na novém albu, ale zatím není známý termín vydání. A neví se ani to, zda na něm najdeme dva dosud vydané singly – aktuální číslo 8 naší hitparády A Perfect President a předchozí neosoulový hit The End Of The World.


Novinka: The Strokes – The Adults Are Talking

The Strokes v dubnu vydali své poslední album The New Abnormal, které produkoval Rick Rubin, producentský nestor, který našel Run DMC (a dokázal je spojit s Aerosmith), LL Cool J, Public Enemy, Beastie Boys. Ale produkoval i Red Hot Chilli Peppers, Weezer nebo Johnyho Cashe. Na co sáhne, promění v zlato. Posoudit to můžete i v singlu The Adults Are Talking.

https://vimeo.com/492366837


No. 7: High Contrast & LOWES – Rhythm Is Changing

Před několika málo dny velšský drum'n'bassový mazák High Contrast vydal devátou řadovou desku Notes From The Underground. Na pilotním singlu Rhytm Is Changing spolupracoval s anglickou kapelou Lowes. Trio z Lancasteru Evie Plumb, Jamie Walker a Luke Paget krom High Contrasta spolupracovalo taky s tanečními producenty ukrytými pod jménem CamelPhat – písně Easier a Wildfire najdete na albu Dark Matter.


Novinka: Taylor Swift – Willow

Americká hvězda umí překvapit i dvakrát do roka. V létě všechny překvapila nečekaným albem Folklore, na kterém spolupracovala Aaronem Dessnerem z kapely The National. V nastoleném trendu pokračuje překvapením, které vydala dva dny před svými 31. narozeninami, tedy novým albem jmenuje Evermore. Z něj vám na Expres FM hrajeme pilotní singl Willow.


No. 6: Glass Animals & Arlo Parks – Tangerine

Glass Animals o letních prázdninách vypustili své třetí album Dreamland. Na něm je i nahrávka Tangerine, ale Arlo Parks byste v albové verzi hledali marně. Ta se stala součástí až ve chvíli, kdy se Glass Animals rozhodli, že právě Tangerine bude dalším oficiálním singlem.


No. 5: Marina – Man's World

Marina loni vydala album Love + Fear, načež udělala zásadní rozhodnutí, že v jejím týmu nebude ani žádný muž, takže produkce je zcela v rukou něžnějšího pohlaví. Konkrétně produkce a natáčení páté desky, ze které zatím známe pilotní song Man's World, na které svým producentským okem dohlížela Američanka Jennifer Decilveo. Ta má na svém kontě nominace na prestižní ceny – Grammy, Brit Awards i Mercury Prize – a spolupráci s The Wombats, Anne-Marie, Demi Lovato nebo Miley Cyrrus.


No. 4: Jade Bird – Headstart

Navzdory tomu, že je Jade Bird Angličanka, její hudba zní hodně zámořsky. Z toho hodně těží, ale až čas ukáže, jak dopadne její druhé chystané album, které naváže na eponymní debut z roku 2019. Jade by se navíc ráda vrátila na turné, které přerušila pandemie.


No. 3: LP – How Low Can You Go

Na bedně se ocitla americká zpěvačka LP, která slíbila, že dorazí do Ostravy na odložené Colours. V létě příštího roku už by mělo být na světě nové album, které v industriálních kulisách živě představí. Zatím z něj známe dvě skladby – The One That You Love a třetí místo Expres Top How Low Can You Go.


No. 2: Disclosure & Kelis – Watch Your Step

Není žádné tajemství, že na počátku projektu Disclosure se bratři Lawrencové hudebně velmi rozcházeli, nakonec naštěstí dospěli ke koncensu. Ten vyústil ve třetí album Energy, které otvírá píseň Watch Your Step s hostující hvězdou Kelis.


Top Tip: Twenty One Pilots – Christmas Saves The Year

Americká dvojice Twenty One Pilots ze svého domácího studia vydala poslední nahrávku roku, v níž reflektují skutečnost, že Vánoce a Covid-19 jsou všude kolem nás. Výtěžek z prodeje jde na charitativní sbírku pro děti Make A Wish. Vánoční singl se jmenuje Christmas Saves The Year.


No. 1: Billie Eilish – Therefore I Am

Rok 2020 pojala čerstvě devatenáctiletá zpěvačka odpočinkově, vydala jen tři skladby. Tu poslední s názvem Therefore I Am ohlásila Billie Eilish v září, v listopadu ji potom zveřejnila i s klipem, který byl hodně nízkorozpočtový. Zlí jazykové říkají, že nejvíc stál pronájem toho obchoďáku, ve kterém se vše odehrává. Zbytek už zařídila zrcadlovka…Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM