Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Beabadoobee: Z Filipín až na vrchol hitparád

Redakce
Konečně je tady neděle s letními teplotními parametry. Ovšem za jakékoliv teploty vždy v pět odpoledne je správný čas na Expres Top. Nejlepší a nejnovější hudbu, kterou můžete nejen v pražském éteru naladit.
08. 05. 2021

Novinka: Easy Life – Skeletons

Easy Life vždy tvoří s akcentem na život lidí a ekologii. Na začátku června vydají čtvrté album Life's a Beach. Jejich nový singl Skeleton si pak, doufejme, vychutnáme příští březen na jejich potvrzeném koncertu v Meet Factory.

10. Klára Vytisková & Erika Stárková – Change

Lockdown přinesl paradoxně pověstný klid na práci muzikantům, a tak během nuceného klidu měli čas psát novou muziku. To je i případ Kláry Vytiskové, která napsala song Change. O vokály se postarala herečka a zpěvačka Erika Stárková.

Novinka: Regard & Troye Sivan & Tate McRae – You

Dardan Aliu alias DJ Regard je kosovsko-albánský dj a producent, který nejvíc zazářil v roce 2019 singlem Ride It. Nyní je tu nový singl, kde jsou další dva umělci vzešlí z talentových soutěží. Jedním je Troye Sivan, toho už na Expres FM dobře známe. A pak je tu Tate McRae. Ta zase tancovala v kanadské reality show So You Think You Can Dance.

9. Polo G – Rapstar

Polo G je ve Spojených státech velkým pojmem díky prvnímu singlu z budoucího alba Hall Of Fame. Píseň Rapstar se umístila na prvním místě americké singlové hitparády, na Spotify a pokořila i Apple Music Global Chart.

Novinka: Billie Eilish – Your Power

Billie Eilish opustila pavouky a dala se na hady. Alespoň co se týká nového klipu, který vyšel jen pár týdnů před její druhou deskou Happier Than Ever. Song Your Power je silnou záležitostí, ve které není pochyb o tom, že vychází z vlastní, ne úplně příjemné zkušenosti v roli mladší a slabší oběti predátora.

https://vimeo.com/544898428

8. The Snuts – Somebody Loves You

Album W.L. skotské skupiny The Snuts je souborem předchozích singlů. Album se dočkalo více verzí včetně živáku z hradu Stirling. Album se v Anglii prodávalo jako "teplé housky na krámě". Pochází z něj i singl Somebody Loves You.

Novinka: Deaf Heart – Red

Domácí produkce s americkou stopou, to je kapela Deaf Heart. Jejím frontmanem je Thomas Lichtag, syn filmaře a dobrodruha Stevea Lichtaga, který se narodil v Československu jako Zdeněk Loveček. Na konci roku vydali Deaf Heart album Soft Heart Attack, které je v řadě čekatelů na Objev roku v tuzemských Andělech.

7. The Prototypes & Lowes: Reason

Anglická drum'n'bassová dvojice The Prototypes měla před rokem hotovou třetí desku Ten Thousand Feet & Rising. Nakonec vyšlo až v říjnu. Je samozřejmě plné hostů, mezi kterými nechyběla zpěvačka krajanů Lowes Evie Plumb.

Novinka: Kings Of Convenience – Rocky Trail

Oba členové norské skupiny Kings Of Conveniece si dali opravdu na čas se čtvrtou deskou. Celkem to bylo deset let. Je pravda, že nějaké snahy těchto spolužáků byly, ale nabyli dojmu, že to není ono, a tak počkali. A kdo si počká, ten se dočká. Konkrétně 18. června se fanoušci Kings Of Convenience dočkají alba Peace Or Love, z nějž představili pilotní singl Rocky Trail.

6. Royal Blood – Limbo

Nová deska anglické dvojice Royal Blood nazvaná Typhoons má velmi slušnou porci hvězd a vysoká procenta od kritiky. Dalo se to ale tušit podle představených singlů Trouble's Coming, titulního Typhoons a aktuálního Limbo. Teď už ale můžete využít svou oblíbenou streamovací službu a vychutnat si album kompletní.

5. The Chemical Brothers – The Darkness That You Fear

Legendární duo The Chemical Brothers má po devíti albech a bohaté kariéře nějakou hudbu v šuplíku. A právě singl The Darkness That You Fear se jim zdál jako ten pravý v době, kdy je čas na nějakou optimistickou záležitost.

4. Jade Bird – Open Up The Heavens

Anglická písničkářka směřuje všechny své hudební síly k druhé desce, kterou bychom měli mít ještě letos ve svých playerech. Aktuální song nese název Open Up The Heavens.

3. Fred again.. & The Blessed Madonna – Marea (We’ve Lost Dancing)

Fred again je velmi žádaný producent a dj. Marea aka The Blessed Madonna je vyhlášená djka, před lety v DJ Magu dokonce nejlepší v Americe. A to by bylo, aby z jejich online hovoru nevznikla nahrávka Marea (We’ve Lost Dancing), která láme rekordy.

2. Twenty One Pilots – Shy Away

Twenty One Pilots za necelé dva týdny vydají ohlášenou šestou řadovku Scaled And Icy, tři roky po veleúspěšné páté desce Trench.

Top Tip: Rostam – From The Back Of A Cab

Před pár dny Rostam Batmanglij zveřejnil video k novému singlu. Exčlen Vampire Weekend v poslední době fungoval jako producent. A když někomu pomohl s albem, pravděpodobně ho přemluvil k reciprocitě. A tak na albu Changephobia hostují Charlie XCX, Haim, Ariel a další. Deska vyjde 18.června a předznamenává ji singl From The Back Of A Cab.

EXPRES TOP: Beabadoobee – Last Day On Earth

Uvedla se singlem She Plays Bass, později se stala jednou stranou soudního sporu o autorská práva, když jí kanadský rapper Powfu ukradl kus songu Coffee. Právě tenhle song byl tehdy tím nejvýraznějším z její tvorby, takže spor skončil smírem. Hvězda Beabadoobee vylétla strmě vzhůru. A vysoko. Album Fake It Flowers bylo označováno jako počin roku. Dnes má Beabadoobee připravené EP Our Extended Play s neurčitým datem vydání "Jaro 2021". První ochutnávkou je singl Last Day On Earth.Foto: Beabadoobee

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM