Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Anne Hathaway a další mladé hvězdy, které se díky filmu proměnily v princezny. Která z nich se vám líbí nejvíce?

Redakce
Ani jedna z nich nepatří do královské rodiny, přesto si však mohly zkusit, jaké je být princeznou. Alespoň ve filmu. Podívejte se na herečky, které se oblékly do překrásných šatů a kostýmů a posuďte sami, které z hereček to jako princezně slušelo nejvíce.
27. 04. 2022

Kristen Stewart jako Sněhurka a princezna Diana

Kristen Stewart, kterou proslavila především role Belly Swan ve filmech Twilight Sága, si zahrála v roce 2012 Sněhurku ve filmu Sněhurka a lovec. Jednalo se o netradiční převyprávění slavné pohádky, kdy Sněhurka vyrůstá ve vězení své zlé macechy, královny Ravenny, mocné čarodějky. V tomto filmovém zpracování Kristen neoblékne jen půvabné šaty, ale dokonce i brnění. Kristen si nezahrála princeznu naposledy, ztvárnila také daleko vážnější roli skutečné princezny Diany ve filmu Spencer z roku 2021, kde byla půvabná herečka téměř k nepoznání.

Anne Hathaway jako dědička trůnu princezna Mia

Tato herečka se proměnila ve filmu Deník princezny z roku 2001 v princeznu Miu Thermopolis, dědičku trůnu, která o svém královském původu neměla ani tušení. Tato rodinná romantická komedie měla úspěch především u teenagerů, herečka si poté roli princezny zopakovala v pokračování Deník princezny 2: Královské povinnosti z roku 2004, který však už nezaznamenal takový úspěch. V roce 2010 pak povýšila na královnu, když přijala roli Bílé královny ve filmu Alenka v říši divů.

Emma Watson jako kráska Belle

Půvabná Emma Watson se proslavila rolí kouzelnice Hermiony Grangerové z kultovních filmů o mladém čaroději se jménem Harry Potter. V roce 2017 si pak zahrála v hrané adaptaci filmové klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney. Zde ztvárnila roli krásné a nezávislé dívky Belle, kterou na svém zámku uvězní děsivé zvíře. Po počátečním strachu si Belle oblíbí zakleté služebnictvo i zvíře, pod kterým se skrývá princ s dobrým srdcem.

Demi Lovato jako princezna Rosalinda

Demi Lovato je osoba známá svým zpěvem a herectvím, která se proslavila především účinkováním ve filmech a seriálech na Disney Channel. V roce 2021 oznámila, že je nebinární a přeje si, aby jí lidé onikali. Ještě jako žena si však zahrála roli princezny Rosalindy ve filmu Program na ochranu princezen z roku 2009. V této rodinné komedii je pohádková země napadena zlým diktátorem a princezna Rosalinda je odvezena do ochranného programu ve světě obyčejných lidí, kde se musí naučit chovat jako obyčejný teenager. Po jejím boku zde hrála další známá zpěvačka a herečka Selena Gomez.


Úvodní fotka: Profimedia
Zdroj:
Instagram, US

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM