Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Amazon mění nákupy oblečení, s výběrem vám pomůže umělá inteligence

Redakce
Na webu už dávno tuší, co by se vám mohlo líbit - podle toho na co klikáte, vám nabízí další a další produkty z podobné kategorie, barevné palety nebo od stejné značky. Amazon se teď tuto zkušenost snaží přenést do kamenné prodejny.
24. 01. 2022

Outfity inspirované influencery

Stačí vejít do obchodu a s aplikací vyfotit několik druhů oblečení, které vás budou zajímat. Každý další kousek, který byste jistě rádi, vám může doporučit umělá inteligence. Říkají mu Amazon Style a prozatím firma otevírá tento obchod ve Spojených státech poblíž Los Angeles. Chlubí se rozlohou 2.787 metrů čtverečních, které jsou vyplněné sestavenými "looky", tedy navrhovaným oblečením od hlavy až k patě. Kde se tyhle looky berou? Jsou – jak jinak – inspirovány známými influencery.

Amazon Style 2 amazon.jpg

Čtěte také: Finové pěstují jídlo ze vzduchu, na dva týdny vám bude stačit 160 korun

Obchod prošpikovaný technologiemi

Co je ovšem důležitější, jsou všudypřítomné QR kódy. Zákazníci obchodem procházejí s mobilem v ruce, aby mohli kódy skenovat, vybrat barvu i velikost a zařadit se do virtuální fronty na reálné kabinky. Ty pracovníci připraví pro každého konkrétního nakupujícího, který si je následně odemkne telefonem. Jakmile do nich nakupující vejde, oblečení tu bude nachystáno právě pro něj. Rychlost je důležitá, obchod proto využívá stejné technologie a procesy jako skladovací centra Amazonu. Má tedy dostupný dostatek položek, které může k zákazníkovi během několika minut dostat. Technologie se starají i o řízení zásob, kombinací všeho uvedeného prý může firma nabídnout víc druhů zboží, než je pro obchod podobné velikosti běžné. Ale zdaleka nejvýraznějším tahákem je tu právě strojové doporučení.

Kam dál? Pětice trendů pro muže podle stylistky hollywoodských hvězdZdroj: Czech Crunch
Foto: Amazon

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM