Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

7krát3: Vzniká málo hudby, při které by se lidé mohli milovat

Redakce
Štěpán Hebík alias 7krát3 je nejlepší tuzemským zpěvákem. Alespoň podle České akademie hudby, která jeho první album ocenila Andělem. U příležitosti vydání nového singlu navštívil Večerní show. S Vladem a Radkem ale probrali i nadcházející koncert v Lucerna Music Baru, nucenou výměnu vydavatelství a plány na rok 2022.
21. 03. 2022

Spolupráce s Romanem Holým je splněný sen

Lidé možná neví, že jsi civilním zaměstnáním fyzioterapeut, co ti hraje v ordinaci?
Nic, já potřebuji ticho. Hudba mě vyvádí z koncentrace.

Byl jsi spolu s koncem labelu BiggBoss tak trochu donucen vyměnit vydavatelství, na co člověk hledí při hledání nového?
Je to těžké. Velkou roli v tom hraje hudba, které dané vydavatelství vydává. Já jsem s Lukášem Rychtaříkem z Championship Music spolupracoval již dříve a přestože to nedopadlo dobře, oslovil jsem ho znovu. Labely jsou dnes vnímány jinak, dříve to byla spíše komunitní věc.

Vydal jsi nový singl Headphones, budou ho následovat i další nebo rovnou celá deska?
Píseň Headphones jsem produkoval s Romanem Holým, posléze vznikl remix od Mr. Moustache, což je Čech žijící v Los Angeles. Mám připravený další materiál, ale abychom ho dotáhli do správného konce, je třeba tomu dát nějaký ksicht a prezentaci. Čekám, až dokončím vizualizace a budu s tím moct jít ven.

Jak se ti spolupracovalo s Romanem Holým?
Úžasně, já k němu vzhlížím už od svých dvanácti let, J.A.R. a Monkey Bussines byly kapely mého mládí, nic jiného českého jsem ani neposlouchal, takže se dá říci, že je to pro mě splněný sen.

Je Roman ve studiu přísný?
Ano. A to je dobře. Já mám od dětství s přísností problém. Funguji spíše přes chválu. Roman je přísný, ale umí pochválit, všechno probíhá přirozeně. Tím, že je výborný hudebník a producent, zná i limity toho umělce a umí se napojit. A to je v hudbě asi to nejtěžší a nejdůležitější.

Tvůj nový singl je výborný oplodňovák.
Já si myslím, že vzniká málo hudby, při které by se lidé mohli milovat.

James Cole: Konečně vyrostla nová pracovitá generace, mládí přineslo do hudby disciplínu

Nová hudba zazní nejdřív na koncertech

Přestože je to romantická věc, je v ní patrný i jistý nadhled. Jak je nadhled důležitý pro tebe?
Já vnímám slova jako obraz, kterým chceš navodit nějakou atmosféru, než říci něco napřímo, protože pak tam není příliš prostoru pro posluchače, aby si vytvořil nějakou vlastní představu. Takže spíš jsou to takové malůvky slovy, které mají navodit něco v tobě.

Tvůj koncert se uskuteční 17. března v Lucerna Music Baru, kolikrát jsi ho odkládal?
Teď to bude třetí pokus. Už to se mnou nic nedělá, a to je to nejhorší, co se může stát. Těším se moc, bude tam spousta hostů jako Paulie Garand, Maniak, Igor Ochepovsky nebo Jiří Halada, myslím, že ten večer bude zajímavý a já budu na podiu asi po půl roce, takže se hrozně těším.

Máš ustálenou kapelu?
Nastaly drobné personální změny týkající se bubeníka – Tomáše Konůpku nahradí Filip Ernst. Ta parta se trochu obměňuje a myslím si, že hudba je definovaná.

A jaké skladby budete hrát?
Chtěl bych zahrát nějaké nové věci, které nejsou ještě vydané, protože to vnímám tak, že to sousto nevydaných věcí by měli nejdříve dostat lidé, kteří chodí na koncerty a podporují živou hudbu, a až posléze ti ostatní.

Jaké máš plány na rok 2022?
Prioritou jsou pro mě singly, mám ještě kousky, které si zaslouží zář z vesmíru. V létě jsou pak v plánu festivaly jako Colours Of Ostrava nebo Rock For People. Na podzim začínáme vyjednávat menší turné, plánů je spousta.

7x3 & VR.jpeg

Orion: Pustím si beat, otevřu pivo a přes noc napíšu song

Štěpán Hebík alias 7krát3

Svoje debutové sólové (mini)album I vydal v roce 2020. Deska způsobila poprask a největší pozornost si zasloužil především pilotní singl Promiň se skvěle propracovaným videoklipem. Za album získal v roce 2021 cenu Anděl v kategorii Sólový interpret roku. V roce 2022 se 7krát3 vrací se svojí sólovou tvorbou, prvním počinem je singl Headphones, který produkoval Roman Holý.

7krát3 & live band
Čtvrtek 17. března 2022 od 21 hodin
Lucerna Music Bar Praha

Kam dál? Albert Romanutti: Věci musí dávat krásný smysl
Zdroj: Championship Music
Foto: Expres FM

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM