Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Tipy na výlety: Kolem Labe za odpočinkem, dobrým jídlem, zábavou i poznáním

Avatar photo Michal Plšek
19. 06. 2024

Je to zase tady, i letos vás budeme zvát na výlety po celé České republice v naší rubrice #nebududoma! V prvním díle vyrážíme do středních Čech.

Tak si řekněte „Nebudu doma“ a vyrazte s Expres FM na cesty! Budeme rádi, když vaše fotky z výletů opatříte hastagem #nebududoma. Pokud si pozorně přečtete nebo poslechnete první díl naší rubriky, zkuste své štěstí v soutěži s Fidorkou! Stačí na konci článku správně vyplnit krátký kvíz a postupovat podle instrukcí.

Další díly (9)

Hodně lidí si myslí, že do lázní jezdí jenom nemocní, ale chyba lávky! Do Poděbrad můžete vyrazit za odpočinkem. Malebné město na Labi vás uhrane svou atmosférou, krásně upravenými parky s proslulými květinovými hodinami, lázeňskou péčí, ale také svou polohou v nížině. Ta přímo vybízí k procházkám a výletům na kole nebo in-line bruslích. Předloni byl navíc v Poděbradech otevřen nový čtyřhvězdičkový komplex s 84 místy ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech. Pod stejnou střechou najdete i restauraci O MASE s terasou, která nabízí výhled do lázeňského parku, ale taky bezmála 20metrový plavecký bazén s wellness zónou s finskou a parní saunu, Kneippovým chodníkem a vířivkami.

V lázeňském městě mimo jiné najdete krásně upravené parky

Do Poděbrad můžete i za kulturou, letní program nabízí výběr koncertů a pořadů pro všechny věkové kategorie. Jako bonus mají v Poděbradech Letní kartu zážitků s odtrhávacími kupóny, které můžete proměnit ve výhody až do konce prázdnin. 

Z Poděbrad krásnou procházkou, na kole nebo bruslích vyrazte do nedalekého Nymburka, kolem Labe je to celkem kousek. Můžete tam obdivovat městské hradby s přilehlým anglickým parkem nebo secesní vodárnu. Nymburkem vás navíc provede naučná turistická stezka s osmašedesáti zastaveními.

Nymburk a jeho hradby s anglickým parkem

Na druhou stranu od Poděbrad vede stezka do Libice nad Cidlinou k soutoku Labe a Cidliny. Tam leželo slavníkovské hradiště, jeho památník v Libici najdete. Na Nymbursku vás může lákat taky návštěva skanzenu – nebo chcete-li muzea v přírodě – v Přerově nad Labem. Historickou vesnici najdete i v Ostré nad Labem, tam si můžete vyzkoušet stará řemesla a projít se bylinkovou zahradou.

Muzeum v přírodě v Přerově nad Labem

Nesmíme zapomenout ani na slavnou osadu z filmu Slavnosti sněženek. V Kersku žil a tvořil autor knižní předlohy Bohumil Hrabal, jeho chatu je teď možné si prohlédnout, ale pozor, skupina může mít maximálně sedm členů a rezervace je nutná předem. Aby byl zážitek kompletní, nezapomeňte na naučnou stezku Bohumila Hrabala a návštěvu Hájenky, kde vás postaví před neřešitelnou otázku: S šípkovou, nebo se zelím? A rovnou vám ji pomohou vyřešit, servírují totiž obě varianty najednou. 

Kvíz s Fidorkou

Vyplňte krátký kvíz a zúčastněte se soutěže o vykutálenou a sladkou odměnu. Máme pro vás celé balení Fidorek (30 kusů, mix šesti příchutí) a tři barevné podsedáky, ať si na cestách Českem můžete pohodlně sednout! 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM