Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Soukromý tryskáč, zaplacený botox nebo příspěvek na plodnost: Jak daleko se dá zajít se zaměstnaneckými bonusy?

Tereza Braunová
26. 07. 2022

Myslíte si, že máte dobrou práci a měli jste šťastnou ruku při jejím výběru? To je samozřejmě skvělé. Ovšem, jak to tak bývá, lidé jsou spokojení, až dokud nezačnou srovnávat. A ne jinak je tomu v případě zaměstnání. Co když se dozvíte, že někde lidé za svou práci dostanou kromě běžného platu například soukromý tryskáč nebo v případě dam příspěvek na botox? Zatímco někdo si možná teď ťuká na hlavu, jiný už začíná pomalu závidět. Jaké bonusy jsou schopny štědré firmy poskytovat svým zaměstnancům? Budete se možná divit.

Když zaměstnavatelé o někoho stojí, nebojí se mu to dokázat velkorysými firemními benefity. Některé z nich ale už spíš připomínají vyplněná nejtajnější přání a modré z nebe než obyčejné výhody pro zaměstnance. Podívejte se na ty nejluxusnější firemní benefity, z nichž některé jsou už i poněkud za hranou. Kam až jsou zaměstnavatelé ochotní zajít, aby si udrželi své pracovníky? Přinášíme vám seznam těch nejvíce kuriózních a zároveň luxusních zaměstnaneckých odměn současnosti. Co myslíte, není na čase, abyste změnili práci?

Ekologické auťáky pro všechny

Ekologie zkrátka frčí. A když navíc vlastní firmu s miliardovými zisky, můžete si dovolit podporovat ekologii i u svých zaměstnanců a v jejich soukromém životě. Některé modernější firmy proto nabízejí svým pracovníkům dotace na pořízení ekologického auta s hybridním pohonem.

Například v jedné IT firmě s názvem Integrated Archive Systems a sídlem společnosti v americkém Palo Altu zašli ještě dál, protože na koupi ekologického vozu nabízí rovnou částku v přepočtu ve výši 250 000 korun. Říkáte si, jak je to možné a proč to dělají? O CEO manažerce této společnosti Amy Rao je totiž známé, že bojuje za životní prostředí a patří mezi ekologické aktivistky. Ekologii se tedy věnuje naplno a je to vidět i na firmě, ve které působí. Navíc se před nedávnem ukázalo, že její strategie skutečně fungují – více než půlka pracovníků společnosti už totiž luxusního benefitu využila.

Osobní asistenti celebrit: Jaká je náplň jejich práce? Zahřátí postele, držení pizzy i lepení náplastí na bradavky

Redakce / 22. 06. 2021

Botox zdarma

Plánujete zajít si na botox? Potom možná nejdříve zvažte, pro koho pracujete. U jedné britské PR agentury ho totiž můžete mít zdarma. Agentura, která se nachází v Bournemouthu ve Velké Británii, svým zaměstnancům totiž poskytuje každý měsíc příspěvek ve výši několika tisíc korun na volný čas a koníčky nebo na různé zdravotní zákroky. Protože si mohou zaměstnanci vybrat, mohou zaměstnankyně využívat příspěvek od firmy na kosmetické zákroky. Jedním z nich je právě botox, na který tamní pracovnice dochází pro své zkrášlení. Společnost tak nechává způsoby utrácení firemních benefitů plně na svých zaměstnancích.

Soukromé letadlo? Proč ne

Některé společnosti zachází v hýčkání svých zaměstnanců skutečně daleko. Možná až za hranice možností většiny ostatních firem. Třeba svým nejúspěšnějším zaměstnancům poskytují některé podniky také možnost služebního letadla pro soukromé účely. Úspěšní zaměstnanci si tak díky tomu mohou ve svém čase kdykoliv zaletět, kam je jim libo. Tento benefit dokazuje, že ve světě bohatství a dostatku peněz je možné skutečně všechno. Třeba i každodenní létání po světě. Co myslíte?

Příspěvek na plodnost

Firmy, kterým záleží nejen na profesním, ale také na soukromém blahu jejich zaměstnanců, pro ně dokáží udělat doslova cokoli. Neváhají se proto finančně postarat i o jejich spokojený rodinný život. Například streamovací platforma Spotify dává najevo, že jim na blahu jejich zaměstnanců skutečně záleží tím, že pečuje o jejich plodnost. Je ochotná svým lidem zaplatit zmražení vajíček nebo léčbu případných problémů s početím. Jsou ochotni přispět svým zaměstnancům až do výše v přepočtu 230 tisíc korun. A to už je opravdu velkorysé gesto, které dokazuje, že místním šéfům záleží na osobním životě jejich pracovníků.

Osobní komorník

Myslíte si, že možnost osobního sluhy je jen z filmů, případně se týká jen královských panovníků a miliardářů? Pak jste zřejmě na omylu. Nově je totiž možnost soukromého komorníka součástí benefitů několika moderních bohatých firem. Soukromého komorníka nebo také consierge zajišťují bohaté společnosti svým vysoce postaveným zaměstnancům, jako jsou třeba ředitelé a úspěšní manažeři. Cílem tohoto nadměrně velkorysého benefitu je snaha umožnit zaměstnancům, aby měli dostatek času na práci a další seberozvoj.

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Jak jezdí Evropské auto roku? Otestovali jsme elektromobil Kia EV6

Redakce / 27. 04. 2022

Zdroje: magazin.lmc.eu, money.com
Úvodní foto: freepik.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM