Trendy Expres /
Celý playlist
Mix

Seznamte se s čínskou vizážistkou He Yuhong, která se dokáže proměnit v kohokoliv, dokonce i v Einsteina nebo Deppa

Redakce
Čínská vizážistka He Yuhong pobláznila čínský internet, když začala sdílet videa svých záhadných a neuvěřitelně realistických proměn v někoho jiného. Proměnila už se například v celebrity jako Taylor Swift, Scarlett Johansson nebo Johnnyho Deppa, ale vzala na sebe podobu například i Mony Lisy nebo Alberta Einsteina – to vše pouze za použití make-upu. Není divu, že si tato čínská dívka získala příznivce a obdivovatele po celém světě a její úspěch a popularita stále narůstají.
23. 05. 2022

Žádný Leonardo da Vinci, nýbrž He Yuhong

Až do roku 2018 byla He Yuhong učitelkou na plný úvazek v jihozápadním čínském městě Chongqig, než odešla a stala se vlogerkou na plný úvazek. Dokáže totiž něco neuvěřitelného: Pomocí make-upu se promění v kohokoliv jiného. Video, které jí vystřelilo ke slávě, bylo ambiciózní ztvárnění pravděpodobně nejslavnějšího obrazu světa: Mony Lisy. Zatímco video běží jen asi 25 sekund, He Yuhong přiznala, že skutečný proces proměny pomocí líčení jí zabral téměř šest hodin. Prý byla poté tak unavená, že šla rovnou do postele.

Bála se, aby nikoho neurazila

Jediné, co se jí honilo hlavou, bylo prý to, aby svým videem nikoho neurazila. „Nebyla jsem si jistá, jak se budou uživatelé internetu cítit, když se pokouším zkopírovat tak slavný a milovaný obraz na svůj obličej,“ řekla. „Byla jsem připravená a kritiku,“ dodala. Místo kritiky však sklidila mnoho obdivu, kdy v aplikaci TikTok shlédlo video několik milionu lidí a na YouTube má video přes 700 tisíc zhlédnutí. Tenkrát byla prý natolik ohromena, že si myslela, že se jedná o chybu. Aplikaci TikTok proto vymazala a znovu nainstalovala. Čísla však zůstávala stejná a He Yuhong se ulevilo, když si nervózně zkontrolovala statisíce lajků a pozitivních komentářů.

Další úchvatné proměny

V současné době má na sociální síti Sina Weibo, což je čínský ekvivalent Twitteru, přes dva miliony sledujících a na sociální síti Instagram má přes 700 tisíc sledujících. Stále přidává nové proměny, kdy se dokázala proměnit již v řadu známých tváří. Mezi takové patří například Taylor Swift, Johnny Depp, Charlie Chaplin, Albert Einstein, Marilyn Monroe a další. Na svém obličeji však tvoří i fiktivní postavy, jako je například Daenerys ze seriálu Hra o trůny nebo další tváře z portrétů slavných malířů. Všechny její proměny jsou neuvěřitelně realistické. Vizážistka říká, že největší výzvou je vždy vytvořit na svém obličeji rysy západní tváře. „Je to klíčové, zda bude kopie úspěšná nebo ne,“ říká. Často prý musí hledat způsoby, jak si vytvořit hlubší oční důlky, vyšší nosní hřbet atp. Její nejnáročnější proměnou však paradoxně nebyla západní celebrita, ale tchajwanská zpěvačka Teresa Teng. K její přeměně se vizážistka rozhodla proto, že její matka je její velkou fanynkou. Problém byl v tom, že Teng nenosila mnoho make-upu a nevypadala nějak zvlášť výrazně, proto nebylo pro He Yuhong nijak snadné proměnit se v idol své matky. Nakonec se jí však i tato proměna podařila a její matka byla nadšená.


Úvodní obrázek: Profimedia

Zdroje: My Modern Met, Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM