Trendy Expres
Barbara Hacsi
Celý playlist
Poslouchat online
Trendy Expres /
Celý playlist
Mix

Reálné zločiny: George Hennard a další nelítostní zabijáci, kteří za sebou při svém běsnění nechali desítky mrtvých

Redakce
Zatímco sérioví vrazi vraždí lidi na různých místech v různých časových intervalech, masoví vrazi zabíjí více obětí na jednom místě. Takoví vrazi většinou jednají v amoku s cílem zabít co nejvíce lidí a podle typu použité zbraně se může jednat o amokové pachatele nebo aktivní střelce. Podívejte se na zabijáky, kteří za sebou nechali až desítky mrtvých.
19. 05. 2022

George Hennard – 23 mrtvých, 20 zraněných

Dne 16. října roku 1991 projel George Hennard z Bell County Texas se svým pick-upem skrz okno kantýny Luby’s Cafeteria. Poté vylezl z vozidla a na vyděšené hosty zakřičel z plných plic: "Tohle mi udělal Bell Couty!" Hned nato zastřelil muže, který mu nejspíše přišel pomoct po autonehodě. Poté všem nařídil, aby se nehýbali, než se začal systematicky zaměřovat na ženy a pronásledovat je. Měl proti nim hořké předsudky, kvůli kterým na ně střílel ze své pistole Glock. Během celého masakru se hosté nezmohli na nic jiného, než že se schovávali pod stoly. Nikdo se neodvážil vrhnout ke dveřím ani tehdy, když se Hennard zastavil, aby si přebil zásobník. Jeden muž se nakonec pokusil Hennarda zastavit, aby mohla uniknout alespoň jeho rodina, ale Hennard ho jednoduše zastřelil a pokračoval ve svém běsnění. To trvalo celých deset minut, než dorazila policie, která Hennarda zatlačila do kouta v oblasti toalet. Policisté ho stihli čtyřikrát postřelit, než Hennard obrátil pistoli proti sobě a své šílenství ukončil jednou pro vždy. Jako motiv byla později určena jeho nenávist k ženám, které ho neustále odmítaly.

Baruch Goldstein – 29 mrtvých, 125 zraněných

Baruch Goldstein byl izraelský lékař, který se narodil ve Spojených státech. Dne 25. února roku 1994 spáchal masakr v Jeskyni patriarchů, která se nachází ve městě Hebron na Západním břehu Jordánu. Ještě před masakrem byl členem militantní Židovské obranné ligy a po celý svůj život silně diskriminoval Araby, které následně jako lékař i odmítal léčit. Poté, co byl jeho blízký přítel zavražděn arabskými extremisty, Goldstein přísahal pomstu. Osudného dne vstoupil do Jeskyně patriarchů, kde se v tu dobu modlilo asi 800 palestinských muslimů. Na sobě měl vojenskou uniformu, aby splynul se strážemi. Goldstein se poté postavil v zadní části mešity a strategicky zablokoval jediný východ. Po dlouhém čekání následovalo běsnění, během kterého se mu podařilo během krátké doby zastřelit 29 lidí a více než sto zranit. Podle svědků stál strnule, aniž by se pohnul ze svého původního místa. Masakr skončil až v okamžiku, když někdo z davu přetáhnul Goldsteina po hlavě hasicím přístrojem a s pomocí mnoha dalších přítomných ho ubil k smrti.

Cho Seing-hui – 32 mrtvých, 17 zraněných

Cho Seing-hui byl americký masový vrah zodpovědný za střelbu na univerzitě Virginia Tech, během které zavraždil 32 lidí a 17 dalších zranil. Cho trpěl duševními problémy a silnou úzkostí během studií na vysoké škole, vše se navíc ještě zhoršilo poté, co byl pokárán za pronásledování dvou studentek. Svůj útok začal pečlivě plánovat a na místní střelnici si procvičoval techniku střelby. Nahrál také video, ve kterém se k budoucímu masakru přiznal a naznačoval, že se zlobí na svět za to, jak se k němu choval špatně. Ve svých videích také vyjádřil obdiv k Ericu Harrisovi a Dylanu Kleboldovi, kteří byli zodpovědní za masakr na Columbine High School. Cho svůj útok zahájil 6. dubna 2007 použitím poloautomatické pistole Walther, se kterou zastřelil dva spolužáky na koleji. Poté se vrátil do svého pokoje a poslal svůj videozáznam do zpráv NBC. Následně se vyzbrojil pistolí Glock, vstoupil do vestibulu školy a uzavřel všechny východy řetězy, aby lidem zabránil v útěku. Na dveře umístil hrozbu, že po otevření dveře explodují. Poté chodil z učebny do učebny a střílel po každém, koho uviděl. Přibližně po 9 minutách jeho řádění dorazila policie a prorazila zabarikádované dveře. Když to Cho uslyšel, raději se střelil přímo do obličeje, než aby čelil trestu.


Úvodní foto: Profimedia
Zdroje:
Murderpedia, Biography

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM