Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Mix

Elizabeth Olsen: Jak vybudovat kariéru ve stínu slavných dvojčat

Redakce
Proniknout do hereckého světa není nikdy snadné. Pokud máte štěstí na úspěšné příbuzné, může vám to sice vydláždit určité cesty, někdy to však může být spíše na škodu, pokud se snažíte prorazit ve stínu jejich obrovského úspěchu. To je příběh i Elizabeth Olsen, která nakonec úspěšně vybudovala svoji kariéru, ačkoliv musela být dlouho ve stínu svých slavných sester, dvojčat Olsenových, které ve své době sklízely neuvěřitelné úspěchy.
26. 05. 2022

Dětství ve stínu slavných dvojčat Mary Kate a Ashley

Možná si pamatujete tato roztomilá dvojčata z legendárního sitkomu Plný dům (1987-1995) nebo jako ikony mládeže 90. let. V tomto kontextu byla jejich mladší sestra Elizabeth přirozeně přitahována do světa herectví, a tak se krátce po úspěchu svých sester objevila po jejich boku například ve filmu Jak byl dobyt západ z roku 1994. Přestože se zdálo, že je Elizabeth předurčeno jít cestou rodinného úspěchu, ve svých 10 letech se rozhodla, že takový svět není pro ni. "Stýskalo se mi po sportovním týmu, tanečních hodinách a všech mimoškolních aktivitách ve škole," řekla v jednom z rozhovorů. Také nechtěla, aby svého úspěchu dosáhla jen proto, že má slavné sestry. Rozhodla se proto, že půjde svou vlastní cestou a úspěchu ve světě herectví dosáhne i bez nich.

Na škole se představovala jiným jménem

Jelikož její láska k herectví byla silnější než cokoliv jiného, začala Elizabeth studovat na Tisch School of the Arts na New York University. Dokonce chvilku používala i jiné příjmení, představovala se jako Elizabeth Chase, aby nebyla spojována se svými sestrami. Nakonec však hrdě používala své původní příjmení. Absolvovala několik konkurzů, například se ucházela o roli Daenerys ve Hře o trůny. Nakonec se jí podařilo získat svou první hlavní roli v nezávislém filmu Martha Marcy May Marlene z roku 2011, za kterou získala velký ohlas u kritiky. To se ukázalo jako skvělý začátek kariéry. Nicméně první větší rolí, která jí přinesla slávu, byla role Wandy Maximoff, známé v komiksech jako Scarlet Witch v Marvel Cinematic Universe. V této roli debutovala ve filmu Avengers: Age of Ultron z roku 2015 a od té doby se objevila v této roli celkem v pěti filmech. V seriálu WandaVision z roku 2021 je její postava dokonce hlavní.

Nový život díky Wandě

Ačkoliv jí tato postava změnila život a kariéru, nebylo jí prý vždy příjemné tuto postavu hrát. Jednou si údajně stěžovala na příliš hluboký výstřih. Naštěstí se v seriálu, kde tuto postavu ztvárnila, mohla podílet i na výběru kostýmu. Za tento seriál také získala řadu pochval za svůj herecký výkon a také byla nominována na cenu Emmy za nejlepší herečku v limitované sérii. Dnes je její postava Wandy jedním ze základních pilířů Marvel Cinematic Universe a je jednou z nejdůležitějších postav nového filmu z tohoto světa, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, který je aktuálně v kinech. Elizabeth tak dokázala, že strach z neúspěchu by neměl nikoho paralyzovat a každý by měl jít za svými sny, ať se zdá cesta jakkoli obtížná.Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroj:
IMDb

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM