Sunday Night Cream /
Celý playlist
Mix

Poznejte příběh Diane Downs, která zavraždila svou dceru a další děti se pokusila zabít, aby mohla být se svým milencem

Avatar photo Eliana Moravcová
28. 09. 2022

V roce 1983 se v Oregonu v USA odehrála děsivá tragédie. Diane Downs tehdy přijela do nemocnice se svými třemi dětmi, kdy jedna její dcera již nejevila známky života a další dvě děti byly vážně zraněné. Podle Diane měl její děti střelit neznámý muž při pokusu o krádež vozidla. Jenže její ledový klid byl první známkou toho, že na jejím příběhu něco nehraje.

Celým jménem Elizabeth Diane Frederickson se narodila 7. srpna roku 1955 ve Phoenixu v Arizoně. Vystudovala Moon Valley High School ve Phoenixu, kde také poznala svého budoucího manžela Stevea Downse. Po střední škole navštěvovala Pacific Coast Baptist Bible College v Orange v Kalifornii, odkud byla po roce vyloučena za promiskuitu.

Šílený plán

V roce 1973 se pak provdala za svou středoškolskou lásku Stevea Downse. Z počátku se jevil jejich vztah jako idylický, kdy spolu měli tři děti: Christie Ann, Cheryl Lynn a Stephena Daniela. Jenže poté nabyl její manžel dojmu, že Stephen není jeho syn, a v roce 1980 se s Diane rozvedl. Diane pak našla útěchu v novém milenci Robertu Knickerbockerovi, který byl ale ženatý a děti nechtěl. A tak Diane vymyslela šílený plán.

Příběh plný lží a podivností

Když v noci 19. května roku 1983 přijela Diane Downs na pohotovost ve Springfieldu v Oregonu, zaměstnanci pohotovosti objevili na zadním sedadle mrtvou sedmiletou Cheryl a těžce raněného tříletého Stephena a osmiletou Christie. Sama Diane měla postřelenou levou paži a tvrdila, že ji a její děti postřelil neznámý muž na okraji polní cesty, zatímco její děti spaly na zadním sedadle. Motivem měl být údajně pokus o krádež vozidla. Jenže Diane byla po celou dobu na pohotovosti velmi klidná a nejevila žádné nadšení, když jí lékaři sdělili, že její dvě děti se jim podařilo zachránit. Dokonce začala poskytovat médiím rozhovory, zatímco její dvě děti stále ležely v nemocnici. Její příběh byl plný nesmyslných detailů, jako třeba že brala děti na vyjížďku ven, aby si navykly vidět ve tmě, ačkoliv předtím tvrdila, že spaly. Policie začala Diane vyšetřovat a brzy byly objeveny deníky, ve kterých Diane popisovala svůj vztah se ženatým mužem, který nechce děti. Navíc svědci, kteří viděli Diane jet do nemocnice, uvedli, že příliš nespěchala, když její vozidlo jelo rychlostí okolo 10 km/h. Nejdůležitější svědectví však poskytla přeživší dcera Christie, která utrpěla následkem střelného poranění mrtvici a její schopnost řeči byla omezena. Když však spatřila svou matku poprvé po incidentu, v očích se jí objevil strach a zvýšil se jí tep. Podezření policie se potvrdilo, když Christie mohla opět alespoň částečně mluvit a na otázku, kdo ji střelil, odpověděla jasně: „Moje máma,“. V roce 1984 byla Diane Downs usvědčena a odsouzena na doživotí.

Před vynesením rozsudku stihla porodit další dítě

Během vyšetřování a soudního procesu Diane vymyslela plán, jak si získat sympatie poroty, a tak otěhotněla. To ještě netušila, že její přeživší dcera bude schopna vypovídat. Během vyšetřování bylo zjištěno, že své děti Diane zanedbávala a děti jevily známky podvýživy. Přeživší dcera později vypověděla, že pro matku vždy byly přednější ostatní věci než její děti. Před vynesením rozsudku mohla Diane porodit a její dítě dostalo jméno Amy Elizabeth. Později byla dívka adoptována a přejmenována na Becky Babcock. Přeživší děti adoptoval jeden ze žalobců v případu Fred Hugi a jeho manželka Joanne. Pouhé tři roky po odsouzení se Diane podařilo uprchnout z vězení v Oregonu, ale o dva týdny později byla objevena pár bloků od věznice v domě manžela jiné vězenkyně. V současnosti je umístěna ve vězení v Kalifornii s vyšší ostrahou. Žádost o podmínečné propuštění je jí dosud zamítána.

Zdroj: Murderpedia
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM