Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Mix

Nenechte se vykrást: Dejte pozor na rutinní chování a neusnadňujte zlodějům práci žebříkem či zahradním náčiním

Redakce
Přemýšlíte, jak zabezpečit svůj domov proti zlodějům a nevítaným návštěvníkům? Zkuste následující tipy, které vám pomohou zvýšit bezpečí vašeho domova!
20. 05. 2022

pexels-pixabay-279810.jpg

Obrázek: Pexels

Zabezpečte dveře a okna

Při odchodu z domu vždy dobře uzamkněte vchod do domu. Nezapomeňte zamknout a zavřít všechny vstupy do domu včetně francouzských oken na zahradu! Dveře však zamykejte i v případě, že se nacházíte na zahradě za domem. Zloděj by se mohl nerušeně dostat předním vstupem do vašeho domu, zatímco budete venku grilovat. Dejte pozor také na okna otevřená na ventilaci umístěná nízko nad zemí, ta jsou pro zloděje často snadným vstupem do domu!

Vyplašte zloděje

Především zloděje, který si svou krádež nijak předem nepromyslel a zkouší štěstí u náhodných domů, může vyplašit obyčejné světlo na fotobuňku. Mimořádně účinné jsou akustické signály, které lze nainstalovat na dveře či okna a které se rozeznějí při jejich narušení. Strašákem pro zloděje je většinou i pes, který může zloděje nejen odradit, ale zároveň vás štěkotem upozorní na jeho přítomnost. Občas může pomoci i výstražná cedule na plotě, že je prostor monitorován, ať použijete blikající maketu či skutečné kamery. Pokud si všimnete, že se kolem vašeho domu často pohybuje podezřelý člověk nebo vozidlo, poraďte se na nejbližší služebně policie, mohlo by se totiž jednat o tzv. tipaře – člověka, který zloději dává za úplatu tipy ohledně domů k vykradení.

pexels-pixabay-207574.jpg

Obrázek: Pexels

Využijte bezpečnostní systém

Na trhu je celá řada různých bezpečnostních systémů. Můžete využít zabezpečení domácnosti například pomocí fotopastí nebo signálních zařízení, ve kterých se nachází SIM karta, a v případě narušení objektu vám zašlou zprávu nebo fotografii na vaše mobilní zařízení. Bezpečnostní zařízení také může být součástí chytrých domácností. U instalace kamerového systému dbejte na to, aby disk, na který se kamerový záznam ukládá, nebyl pro zloděje snadno k nalezení a nemohl jej tak zničit. Nejbezpečnější volbou je vzdálené úložiště dat.

Nezapomeňte na zahradní domek či garáž

Mnoho lidí zabezpečí svůj domov, ale zapomenou na svou garáž či zahradní domek, ve kterých se často nachází atraktivní věci pro zloděje. Navíc jsou pro ně snazší kořistí, jelikož není tak vysoké riziko vyrušení. Někdy bývají garáže propojené s domem, otevřená nebo málo zabezpečená vrata garáže tak mohou zloději umožnit snadný přístup do domu.

Pozor na rutinu

Jezdíte každý den ve stejný čas do práce a ve stejný čas se i vracíte? Jezdíte pravidelně každou sobotu na návštěvu ke známým? Pak se můžete stát snadným terčem zlodějů, kteří budou díky tipařům přesně vědět, kdy u vás doma nikdo není. Co dělat, pokud nemůžete svou rutinu porušit? Pokud máte chytrou domácnost, zkuste na určitý čas, kdy nejste doma, nastavit třeba zapnutí světel nebo rádia. Pokud nemáte, můžete alespoň nechat zapnuté rádio na baterie nebo třeba nastavit delší prací cyklus pračky tak, aby doprala v čase vašeho příjezdu.

pexels-pille-kirsi-996127.jpg

Obrázek: Pexels

Neusnadňujte zlodějům práci

Nenechávejte na zahradě nástroje, které by mohl zloděj využít ke vniknutí do vašeho domu nebo třeba zahradního domku. Žebřík by mohl zloději umožnit vstup do domu skrz okna vyšších pater, která mohou být na noc otevřená. Zahradní nůžky nebo rýč může zas použít k vypáčení okna, sekerou rozbít dveře do zahradního domku. I kdyby však zloděj neměl v úmyslu nástroje použít, byla by přece škoda, kdyby je ukradl. Dále dejte pozor na místa, která zakrývají výhled na dům a kde by se mohl zloděj dobře ukrýt při vnikání do domu, např. husté keře přímo pod okny nebo těsně u dveří.

Všeho moc škodí

Mějte se na pozoru, pokud máte pozemek obehnaný plotem s ostnatým drátem, na každý kout pozemku namířeno několik kamer a plot pozemku není přes varovné cedule pro zloděje ani vidět. Příliš okázalé bezpečnostní opatření může v případném zloději vzbudit dojem, že takto chráněný objekt musí skrývat opravdu cenné poklady a váš dům se tak může stát lákadlem, které mu prostě bude stát za to.


Úvodní obrázek: ProfimediaDiskuzeMáme nové diskuze!

Sdílejte


Další na Expres FM