Trendy Expres
Barbara Hacsi
Celý playlist
Poslouchat online
Trendy Expres /
Celý playlist
Mix

Nahlédněte do nejhorších věznic světa, kde byste opravdu nechtěli skončit

Redakce
Zatímco některé věznice poskytují svým vězňům až příliš mnoho komfortu, některé i za drobné prohřešky připravují svým obyvatelům peklo v podobě přelidnění, násilí a nelidských podmínek. Podívejte se na nejhorší věznice světa, kde byste opravdu nechtěli skončit.
24. 05. 2022

Věznice Sabaneta, Maracaibo, Venezuela

Vzhledem k tomu, že je Venezuela na druhé příčce s nejvyšší mírou vražd na světě, není žádný překvapením, že venezuelské věznice jsou jedny z nejvíce násilných na světě. Údajně až osm procent venezuelských věznic je ve skutečnosti řízeno ozbrojenými vězni. Více než 3.700 násilných vězňů se nachází i ve věznici Sabaneta, která má přitom kapacitu pouhých 700 lidí. Kvůli přelidnění je věznice špinavá, nebezpečná a zanedbaná. Poměr vězňů a stráží je tristní: asi 150:1. Udržovat zde pořádek je tak extrémně obtížné. Vězni si zde udržují svůj vlastní pořádek v podobě přísné a gangy řízené hierarchie. Chudí vězni jsou nuceni platit výše postaveným vězňům, aby si zajistili místo na spaní. V důsledku této šikany vznikají opakovaně nepokoje, kdy jeden z takových nepokojů v roce 1994 vyvrcholil smrtí 108 vězňů. V roce 2013 zemřelo při nepokojích šestnáct vězňů.

Věznice Rikers Island, New York, USA

Rikers Island je třetí největší vězeňské zařízení ve Spojených státech, kde se zadržují pachatelé s krátkými tresty (jeden rok a méně), osoby čekající na soud nebo na převoz. Ačkoliv by se mohlo zdát, že s pachateli s tak nízkými tresty nemůže být vězení tak strašné, opak je pravdou. Ve věznici jsou notoricky známé záznamy o zneužívání či nekontrolovatelném násilí gangů. Podle novin The New York Times prý v roce 2013 utrpělo asi 129 vězňů vážná zranění v rukou dozorců. Přitom nešlo o žádné banality, jednalo se o zlomeniny kostí, hluboké tržné rány a těžká poranění hlavy. Navíc byla 77 % poškozených vězňů diagnostikována duševní choroba.

Věznice Bang Kwang, Bangkok, Thajsko

Věznice známá jako Bangkok Hilton je silně přeplněné a podfinancované zařízení s maximální ostrahou. Špatnou pověst si věznice získala hlavě kvůli nespravedlivým trestům a zneužívání vězňů. Věznice, která byla postavena ve 30. letech 20. století, původně neměla pojmout více než 3.500 vězňů, ale v současnosti se v ní nachází více než 8.000 vězňů. Přibližně 10% z těchto lidí jsou v cele smrti a každý z nich má k nohám přidělané okovy. Okovy jsou zde běžnou součástí klasifikace, kdy nový vězni musí první tři měsíce nosit okovy. Každý den se zde podává pouze jedno jídlo – miska rýže a polévka. Pokud mají vězni hlad, mohou si koupit jiné jídlo v kantýně, což se však netýká chudších vězňů. Například Američanka Angela Carnegie, která strávila 9 let v tomto vězení za pašování drog, vzpomínala na to, že veškeré nabízené jídlo bylo vždy zamořeno červy. Jiná vězenkyně, Judith Payne, zase vzpomínala na to, že se ve vězení nacházelo hodně krys a dozorce prý často bili duševně nemocné a starší vězně holemi.


Úvodní fotka: Profimedia
Zdroj:
Ati

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM