Mix

Nádherná oscarová herečka si nikdy nemyslela, že je krásná: Svůj život Audrey Hepburn zasvětila pomoci druhým

Avatar photo Eliana Moravcová
15. 12. 2022

Krásná herečka Audrey Hepburn se stala v 50. a 60. letech ikonou a jednou z nejzářivějších hollywoodských hvězd. Pod jejím nádherným úsměvem se skrývalo mnoho bolesti, kterou musela za svůj prožít a spatřit. V dospívání byla svědkem hrůz 2. světové války, nejspíš i proto se rozhodla zasvětit svůj život pomoci druhým.

Audrey Hepburn se narodila 4. května roku 1929 v Belgii jako Audrey Kathleen Ruston. Měla vždy velmi štíhlou postavu, dokonce se proslýchalo, že měla poruchu příjmu potravy. Její rodina však trvala na tom, že její štíhlá postava je stále následkem těžkých časů, které prožívali během 2. světové války. Audrey totiž v dětství často trpěla hladem. Nejspíš i její těžké dospívání přispělo k tomu, že se rozhodla svůj život zasvětit pomoci druhým. 

Hvězda seriálu Scrubs: Doktůrci odešla ze světa herectví: John C. McGinley věnoval svůj život synovi s Downovým syndromem

Eliana Moravcová / 13. 12. 2022

Zasvětila život pomoci

Jako ambasadorka UNICEF cestovala do komunit ve více než 20 zemích. Navštívila oblasti, kde rodiny s dětmi zoufale potřebovaly jídlo, čistou vodu a očkování. Vydala se tak například do Turecka, Ekvádoru, Hondurasu, Súdánu, Bangladéše či Somálska. Během cest podávala zprávy veřejnosti o tom, jak to na daných místech vypadá a sháněla peníze pro UNICEF pomocí své slávy. V roce 1992 byla její herecká i aktivistická kariéra oceněna Medailí svobody, což je nejvyšší civilní vyznamenání v USA. Slavnostního předání se však bohužel ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohla. O rok později ve věku 63 let zemřela.

Audrey jako ambasadorka UNICEF v roce 1988

Nikdy si nepřipadala krásná

Ačkoliv se stala v 50. a 60. letech ikonou a jednou z největších hvězd celého Hollywoodu, Audrey záři reflektorů nikdy ráda neměla. Necítila se dobře ani obklopená svými fanoušky a dokonce se označovala za introverta. „Musím být velmi často sama. Byla bych docela ráda, kdybych trávila čas od sobotní noci do pondělního rána sama ve svém bytě. Tak se dobíjím,“ řekla herečka pro Life Magazine v roce 1953. V jednom z rozhovorů zase její syn, Lucca Dotti, prozradil, že si Audrey nikdy nepřipadala krásná. Myslela si prý, že má příliš velký nos, velká chodidla, je příliš hubená a nemá žádná prsa. „Nechápu, proč mě lidé vidí jako krásnou,“ řekla by prý podle Dottiho při pohledu do zrcadla. Nikdy se také nepovažovala za ikonu. „Co je v myslích jiných lidí, není v mé mysli. Dělám si jen to svoje,“ řekla herečka. Svůj styl také považovala za velmi dostupný pro ostatní ženy. „S vlasy svázanými do drdolu, velkými slunečními brýlemi a černými šaty může každá žena vypadat jako já,“ bagatelizovala svoji jedinečnost.

Leonardo DiCaprio hasí klima, Pamela Anderson brání zvířata aneb Slavní dobrodinci

Karin Šnýdrová / 21. 09. 2022

Celebrity, které pomáhaly při katastrofách: Kdo ze slavných osobností má dobré srdce?

Redakce / 30. 07. 2021

Zdroje: cheatsheet.com, vanityfair.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM