Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Kruté žerty na postavu ji srazily na kolena, po dvou letech má Chloë Grace Moretz sebevědomí zpět

Eva Zajícová
11. 11. 2022

Svou hereckou kariéru započala už jako dítě, její hvězda ale v posledních letech strmě stoupá. Její úspěch si ale už vybral svou daň. Herečka se v rozhovorech svěřila ohledně toho, jak si je nejistá svým tělem. Problémy se sebevědomím překonávala dva roky. Která záležitost ji nejvíce ublížila?

Chloë Grace Moretz je americká herečka, která má za sebou v mladém věku už celou řadu zkušeností v oboru. Hrát začala už jako dítě, ale až nyní se o ní dá hovořit jako o vycházející filmové hvězdě, jejíž popularita stoupá. K herectví jí přivedl bratr, který tento obor studoval na střední. Malá Chloë s ním tehdy nacvičovala jednotlivé scény a nesmírně ji to bavilo. Svou kariéru započala poté, co se rodina odstěhovala z New Yorku do Los Angeles. Debutovala v roce 2004 jako představitelka Violet v seriálu Ten, kdo tě chrání. O rok později následovala větší role, objevila se v dnes už kultovním hororu Amityville. Tehdy se dostala do povědomí lidí.

Nejsou milenci, ale kamarádi: Ed Sheeran u Courtney Cox bydel a složil album, na oplátku stlal postele

Eliana Moravcová / 03. 11. 2022

Stoupající hvězda

V roce 2010 získala roli v akční komedii Kick-Ass, která ji posunula opět krůček blíže ke splnění jejího snu. Chloë dala do přípravy na film všechno, naučila se zacházet se zbraněmi a trénovala i bojová umění. Horory, sci-fi a akční filmy – v těchto žánrech se mladá talentovaná herečka našla. Diváci ji znají především z filmů jakou jsou Pátá vlna, Carrie, Equalizer. Chloë Grace Moretz se také podařilo prosadit se ve světě modelingu. Objevila se na obálkách prestižních módních magazínů, jakými jsou Vogue či Nylon. Stala se také modelkou předvádějící haute-couture a ambasadorkou známé oděvní značky Aéropostale.

Stinná stránka její kariéry

Není všechno zlato, co se třpytí – to platí i v případě stoupající hvězdy Chloë Grace Moretz. Její kariéra má i svou stinnou stránku. O té herečka poprvé promluvila v roce 2020 v rozhovoru pro The Inclusive. Rozpovídala se o tom, jak na ni už v 16 letech byl vyvíjen tlak, aby vypadala více sexy. Při jednom natáčení se jí stylisté na příkaz od produkce snažili vnutit velmi vycpanou push-up podprsenku. Chloë se jim ale postavila a odmítla ji nosit. Nicméně nastalá situace ji „vykolejila“ a prvně začala pociťovat nejistotu ohledně svého vzhledu.
Závažné úzkostné stavy se však u ní objevily až po zveřejnění krutého žertu, který její tělo přirovnával ke kreslené postavičce ze seriálu Family Guy. Herečka měla na fotce upravenou postavu tak, aby danou postavičku připomínala. Výsměšný meme se nekontrolovaně šířil internetem, až se dostal k samotné herečce. Zatímco se všichni nad fotkou dobře bavili, včetně jejích přátel, herečka smutnila a uzavřela se do sebe. Potýkala se s velkou nejistotou ohledně svého těla a trvalo ji dva roky, než se přestala podceňovat. Nyní se prý dle svých slov cítí jako žena. Ale když spatří daný meme, je to prý dodnes těžké překonat, přiznává slavná herečka.

Zdroje: Empire, Bustle, The Things, Daily Mail
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM