Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Mix

Krása za volantem: Prohlédněte si nejatraktivnější závodnice ze světa

Redakce
Je pravdou, že ačkoliv se již postupem času mažou rozdíly mezi ryze ženskými či naopak mužskými záležitostmi, dosud v určitých odvětvích dominuje jedno pohlaví. A ačkoliv automobilové závody existují již více než sto let, dosud tomuto sportu trvale dominují muži. Ženy však začínají mít vliv v NASCAR, IndyCarm NHRA a dalších významných závodech. Některé dámy při řízení a zápalu do závodu rozhodně neodložily svůj půvab. Podívejte se na výběr závodnic, které jsou "žhavé" na trati i mimo ni.
27. 05. 2022

Madalena Antas

Zatímco v rodném Portugalsku je tato kráska známá jen jako další závodnice, v Americe sklízí obdiv jako nádherná žena, která umí závodit. Této krásce vůbec nevadí, že se zapráší při závodění v poušti s pickupy na okruhu rally. A co dělá, pokud zrovna nebrázdí písečné duny? Baví ji olejomalba a pózování pro pánský časopis. Aby ne, určitě má co předvádět! Je také dcerou slavné automobilové jezdkyně v Portugalsku.

Čtěte také: Ferrari představilo polozávodní speciál

Maryeve Dufault

Maryeve Dufault byla v roce 2000 jmenována Miss Hawaiian Tropic International a stala se první vítězkou Quebecu. Tato kanadská kráska se objevila také v řadě různých časopisů a televizních pořadů. Své příjmy z modelingu používá k financování své závodní kariéry. V roce 2011 skončila na 16. místě v bodování série ARCA.

Milka Duno

Milka Duno se sice neřadí mezi nejrychlejší ženy na trati, ale rozhodně je častokrát nejchytřejší se svými čtyřmi magisterskými tituly. Od roku 19998 závodí v různých závodech a je nejzkušenější jezdkyní v historii IndyCar. Tato venezuelská kráska sklízela vždy obrovské úspěchy díky svému nádhernému úsměvu a osobnosti, která miluje zábavu.

Johanna Long

Mladá a charismatická řidička Johanna Long je vítězkou derby Snowball 2010. Tato krásná americká profesionální jezdkyně je mezi fanoušky NASCAR pojmem. Nejenže je obdařená dovednostmi a talentem, ale také se díky skvělému vzhledu umísťuje dlouhodobě na 5. místě mezi nejžhavějšími ženskými řidičkami všech dob.

Claire Jedrek

Nádherná singapurská závodní jezdkyně Claire Jedrek je jedinou singapurskou závodní jezdkyní. Zároveň je také fitness trenérkou, televizní osobností, moderátorkou a spisovatelkou. Stejně jako řada dalších závodnic začínala na motorce, než se přesunula do Malaysian Super Series, kde řídila Hondu FD2.

Courtney Force

Courtney Force je mladší sestrou bývalého závodního řidiče Ashley Force Hood. Šla ve stopách svého otce a své sestry, aby se stala řidičkou NHRA Top Fuel Funny Car. V seróně 2013 se stala první jezdkyní, která se kvalifikovala na první pozici a tu pak také obhájila. V roce 2014 dokonce překonala svou sestru v rekordu nejvíce vítězství na Funny Car v historii NHRA.

Vicky Piria

Tato kráska stejně jako mnoho dalších závodnic začínala na motorkách – už ve svých 4 letech. Tehdy vyhrála krajský přebor ve své kategorii. Vicky se narodila italskému otci a britské matce a řadí se mezi nejkrásnější Italky. Své automobilové závody začala prostřednictvím Formule Renault, Lista Junior, Abarth a Formule 3. Kromě toho soutěží také v motoristických závodech jako GP3, European F3 Open nebo US Pro Mazda.

Kam dál? Martin Macík: Dakar bolí. Nevidím, nemůžu nic dělat, držím plyn a kroutím volantem


Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroj:
WonderList

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM