Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Mix

Daniel Radcliffe, Keanu Reeves a další herci téměř přišli o své ikonické role

Redakce
Za každou skvělou postavou je i skvělý herec, který byl pro tuto roli pracně vybrán. Herec musí být schopen se vžít do své role a oživit danou postavu na obrazovce takovým způsobem, aby se vryla divákům do paměti. Tento proces může mít však spoustu vzestupů a pádů a správná volba nemusí být na první pohled zřejmá. Podívejte se na herce, kteří málem přišli o své ikonické role, kterým vdechli život a díky nim jsou postavy takové, jaké je známe.
30. 05. 2022

Daniel Radcliffe jako Harry Potter

Rodiče Daniela Radcliffa málem připravili kouzelnický svět o představitele Harryho Pottera. Nelíbilo se jim totiž, že by se jejich syn upsal hned na několik let natáčení a že by se zavázal natočit hned 6 filmů, z nichž všechny měly být natočeny v Los Angeles. Nechtěli, aby mu herectví narušilo život a dospívání. Smlouva se však změnila a místo natáčení jim bylo mnohem bližší, souhlasili tedy, že ho nechají jít na konkurz.

Courteney Cox jako Monica Geller

Courteney Cox měla v populárním televizním seriálu Přátelé hrát původně roli Rachel. Režiséři prý měli naprosto jasno v tom, že musí herečka ztvárnit tuto roli. Ta jim však vysvětlila, proč si nemyslí, že je jako Rachel, ale že ona sama je spíše jako Monica. A měla pravdu, jak později dokázala v roli, ve které si již nedokáže nikdo představit jinou herečku.

Keanu Reeves jako Neo

Dokážete si představit film Matrix bez hlavního představitele postavy jménem Neo, kterým je Keanu Reeves? Herec totiž nebyl první volbou pro tuto roli. Původně byl pro roli vybrán jeho herecký kolega Will Smith. Ten však prozradil, že když mu byl představen scénář filmu a bylo mu vše vysvětleno, cítil se zmatený, přišlo mu to divné, a tak dal raději přednost jinému filmu.

Hugh Jackman jako Wolverine

Hugh Jackman hrál roli Wolverina ve filmech X-men posledních 17 let. Jeho ikonická role přitom byla původně nabídnuta jiným hercům. Režisér chtěl, aby postavu hrál Russell Crowe, ten však roli nechtěl a nabídnul místo sebe právě Hugha. Studio však původně herce nechtělo, proto roli nabídli ještě herci jménem Dougray Scott, jehož rozvrh byl však příliš nabitý, proto nakonec roli dali Jackmanovi, který Wolverina ztvárnil skvěle.

Chris Hemsworth jako Thor

Chris Hemsworth se konkurzu na roli Thora v sériích filmů Avengers z dílny Marvel zúčastnil se svým mladším bratrem Liamem. Ten na rozdíl od něj postoupil do dalšího kola. Nejspíš frustrace a motivace, že jeho mladší bratr se dostal dál, ho přiměla jednat. Jednoho dne Chrisův manažer zavolal producenty filmu a Chris opakoval celý konkurz znovu – tentokrát roli dostal.


Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroj:
Insider

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM