Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Celebrity, které možná překvapí svým vzděláním

Redakce
Ačkoliv se může občas zdát, že herectví či zpěv je to jediné, co hollywoodské celebrity umí, opak je pravdou. Kromě velmi zajímavých koníčků se totiž mnoho celebrit věnovalo či stále věnuje studiu na vysoké škole. Zkuste si takové celebrity představit, jak místo hraní sedí v laboratořích nebo třeba vyšetřují zločiny.
31. 05. 2022

Natalie Portman

Tato držitelka řady ocenění, včetně Oscara či dvou Zlatých glóbů, začala svou hereckou kariéru již v pouhých dvanácti letech. Ale ani úspěšně rozjetá herecká kariéra jí neodradila od studia na vysoké škole a od roku 1999 do roku 2003 navštěvovala univerzitu Harvard, kde získala bakalářský titul z psychologie.

Ashton Kutcher

Ačkoliv herec v minulosti obsazoval i role bláznivých či jednodušších mladíků, ve skutečnosti se téměř stal biochemickým inženýrem. Kdysi byl totiž studentem na University od Iowa, kde tento obor studoval v naději, že se mu podaří najít lék na mozkovou obrnu svého bratra – dvojčete. Ačkoliv školu nedokončil, naučil se alespoň programovat ve svých devatenácti letech.

Celebrity, které byly krásné už jako děti: Angelina Jolie bývala roztomilou blondýnkou, Ashton Kutcher měl nevinný kukuč

Dwayne Johnson

Tento herec je jedním z nejvyhledávanějších zápasníků současnosti. Nejčastěji je obsazován do rolí drsňáků jako chodící hrouda svalů. Možná i proto je pro mnohé překvapivé zjištění, že herec studoval na vysoké škole University Of Miami, kde v roce 1995 získal bakalářský titul v obecných studiích z kriminologie a fyziologie. Sám herec pak na období nevzpomíná zrovna nejraději, jelikož během studia pravidelně bojoval s ochromující depresí. Nakonec to však zvládl a dnes je silným zastáncem duševního zdraví mužů a často přidává na svůj účet na sociální síti inspirativní příspěvky.

Herci, kteří spolu odmítli natáčet: Nečekali byste, mezi kým panuje vzájemná nevraživost

Rebel Wilson

Tato herečka a především komička se poslední dobou objevovala v médiích především díky své obrovské proměně způsobené tím, že shodila přes 35 kilo své váhy. Po dokončení střední školy navštěvovala University Of New South Wales, kterou úspěšně ukončila v roce 2009 s bakalářskými tituly z divadelních studií, ale také z práv.

Neuvěřitelné proměny: Jak hubli Rebel Wilson, Adele i Jonah Hill?

Cindy Crawford

Americká supermodelka a osobnost televize MTV se modelingu věnovala již jako teenager. Přesto však dál poctivě studovala a v roce 1984 vystudovala DeKalb High School jako premiantka. Získala akademické stipendium ke studiu chemického inženýrství na Northwestern University. Tuto vysokou školu však navštěvovala pouze jeden semestr, než odešla, aby se mohla naplno věnovat modelingu.

Rowan Atkinson

Málokdo již dnes nepovažuje představitele Mr. Beana za vzdělaného člověka. Přestože jeho ikonická role představuje praštěného a přitroublého smolaře, sám herec byl ještě před svou hereckou kariérou zarytým akademikem a skvělým elektroinženýrem. Po získání bakalářského titulu v oboru elektrotechniky na Newcastle University pokračoval Atkinson v roce 1975 ve studiu a získal titul Master's of Science v elektrotechnice na Queen's College v Oxfordu. Ačkoliv své magisterské studium nedokončil, později v roce 2006 byl jmenován čestným členem The Queen's College v Oxfordu.


Kam dál? Umělec vytvořil koláže hvězd s jejich mladším já


Úvodní fotka: Profimedia
Zdroje:
The List, CheatSheet, Wikipedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM