Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy spolu naposledy vystupovali Wham: Do Wembley přilákali 75 tisíc lidí i Eltona Johna

Avatar photo Radek Honc
28. 06. 2023

28. červen je 179. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 186 dní. Svátek slaví Lubomír, Beáta a Serena. V roce 1914 byl v Sarajevu spáchán atentát na následníka trůnu rakousko-uherské monarchie Františka Ferdinanda, který vedl vedl k rozpoutání první světové války o měsíc později. A v roce 1919 pak byla v Paříži podepsána Versailleská smlouva, jež první světovou válku formálně ukončila (i když boje skončily už 11. 11. 1918).

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Kam na výlet: Karlovarský kraj nabízí víc, nejen lázeňská města

Michal Plšek / 26. 06. 2023

Narodili se

Markéta Vondroušová, česká tenistka (1999)

Další z řady českých levorukých tenistek. Markéta dokráčela ke svému životnímu úspěchu v roce 2019, kdy se dostala do finále French Open. V něm podlehla tehdejší světové jedničce Ashley Barty.

Mike Stoermer, americký hudebník (1977)

Přestože měl baskytarista krátkou pauzu, je nedílnou součástí americké kapely The Killers, se kterou nahrál všechna jejich dosavadní alba.

Elon Musk, americký podnikatel (1971)

Zakladatel platebního portálu Pay Pal, majitel Twitteru, společností Space X a Tesla je aktuálně nejbohatším člověkem planety s majetkem kolem 200 miliard dolarů. Se svou bývalou přítelkyní, zpěvačkou Grimes, má dvě děti, které se jmenují X Æ A-12 a Y (jsou to Elonovy děti číslo 6 a 7).

John Cusack, americký herec (1966)

Z bohaté filmografie oblíbeného herce (a mladšího bratra hereček Joan a Ann Cusackových) lze doporučit komedii Všechny moje lásky (High Fidelity)  z roku 2000. Pokud máte rádi muziku, musíte vidět.

STALO SE

2008

Během svého vystoupení na Glastonbury Amy Winehouse udeřila fanouška pod podiem. Omylem. Myslela totiž, že klobouk, který přiletěl z hlediště a trefil ji, hodil právě on.

2005

Poté, co upozadili své rozepře a vzájemnou nevraživost, vystoupili překvapivě The Fugees na ceremoniálu BET Awards. Po medley z jejich největších hitů trojice oznámila návrat do studia, kde později nahrála singl Take It Easy. Úplně poslední společnou věc.

1997

Překvapivé číslo 1 mezi britskými alby si připsali Radiohead s jejich třetí deskou OK Computer. Přestože dokonce nahrávací společnost kapely měla pochyby o nové desce, stala se jejich komerčně nejúspěšnější. Navíc alternativním rockerům vynesla první Grammy.

1986

Dvojice Andrew Ridgeley a George Michael neboli Wham! odehrála svůj poslední koncert. Na stadion ve Wembley se na autory hitů Last Christmas nebo Club Tropicana přišlo podívat více než 75 tisíc fanoušků! Mezi účinkujícími hosty byli Elton John a Simon LeBon z Duran Duran.

1968

Na titulní stránce magazínu Time se objevila Aretha Franklin. Popisek zněl: The Sound Of Soul

1846

Belgický designér a muzikant Adolphe Sax si nechal patentovat svůj vynález, hudební nástroj, který pojmenoval saxofon.

Všechno nejlepší, mistře: George Michael by oslavil šedesátiny

Pavel Kučera / 25. 06. 2023

Kim Cattrall je zpátky v roli Samanthy: Se Sarah Jessicou Parker má problém pořád

Michaela Dočkalová / 22. 06. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Netflix 

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM