Hudba

Nová hudba: Basák kapely The xx se na sólové desce svěřuje se svým životem s HIV

Avatar photo Radek Bureš
21. 09. 2022

Po Romy a Jamiem xx vydal svou sólovou desku i třetí člen The xx, baskytarista a vokalista Oliver Sim. A svěřuje se na ní s velmi osobními věcmi. Na spadnutí jsou i nové desky The 1975 a Shy Girl, přicházejí z nich ochutnávkové singly. 

Vydání další dlouhohrající desky oznámili i francouzští Phoenix, jmenovat se bude Alpha Zulu. Youtuber, boxer a rapper KSI v nové písni spojil síly s velkou současnou hvězdou britské hudební scény, zpěvákem Tomem Grennanem. 

Oliver Sim – Run The Credits 

Oliver Sim je baskytarista a zpěvák kapely The xx, který se nyní rozhodl vydat svou první sólovou desku. Ta se jmenuje Hideous Bastard, vyšla 9. září a je velmi osobní. Oliver na ní mimo jiné zachycuje svůj život s HIV, je pozitivní od svých sedmnácti let. Tohle je z desky, kterou produkoval jeho kolega z kapely Jamie xx, aktuální singl.

The 1975 – I’m In Love With You

Vydání páté desky kapely kolem frontmana Matta Healyho se blíží. Bude se jmenovat Being Funny In A Foreign Language a vyjde 14. října. The 1975 z ní právě vydali další ochutnávku.

Phoenix & Ezra Koenig – Tonight

Francouzská kapela Phoenix oznámila vydání své sedmé desky. Ta se bude jmenovat stejně jako pilotní singl, který dobře znáte z vysílání Expres FM, tedy Alpha Zulu a vyjde 4. listopadu. V dalším singlu hostuje frontman kapely Vampire Weekend Ezra Koenig. Už brzy odvysíláme ve Večerní show exkluzivní rozhovor, který jsme pořídili se zpěvákem Phoenix Thomasem Marsem.

KSI & Tom Grennan – Not Over Yet

KSI je britský youtuber, boxer a rapper, který je momentálně v Anglii obrovskou hvězdou. Kromě svých aktivit na internetu se čím dál víc věnuje i hudbě. V nejnovějším singlu hostuje další velká ostrovní hvězda, zpěvák Tom Grennan. 

Shygirl – Coochie (A Bedtime Story)

Blane Muise aka Shygirl je britská zpěvačka a rapperka. Příští týden, konkrétně 30. září, vyjde její debutová deska s názvem Nymh, na níž spolupracovala s progresivními producenty jako je Mura Masa, Danny L Harle nebo BloodPop. Aktuální singl oslavuje ženskou sexualitu.

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM