Expres Drive /
Celý playlist
Hudba

Největší naděje rock'n'rollu míří do Prahy

Kristýna Ševčíková
Osobitý, extravagantní a velmi explicitní čtyřiadvacetiletý rodák z britského Doncasteru. To je Yungblud, který míří do Prahy na svůj dvojkoncert. Jeden z nejoblíbenějších umělců současnosti mezi mladou generací. Na podzim chystá už svou třetí desku a aktuálně boduje se svým novým singlem Memories.
31. 05. 2022

Jeho celé jméno zní Dominic Richard Harrison, ale vystupuje pod cool přezdívkou Yungblud. Čtyřiadvacetiletý britský zpěvák, skladatel a textař začal s muzikou už ve svých dvou letech, kdy se učil hrát na kytaru. V deseti pak psal vlastní texty. Jako teenager se přestěhoval z rodného Doncasteru do Londýna, kde chtěl odstartovat svoji hudební kariéru. Aktuálně patří mezi nejvýraznější mladé hvězdy současnosti. Frontman legendární kapely Rolling Stones Mick Jagger ho dokonce (společně s Machine Gun Kellym) označil za největší naději rock'n'rollu.

Nové album v září

V roce 2018 vydal první velmi osobité EP s názvem Yungblud. Objevuje se tady jeho úplně první uveřejněná píseň King Charles. Ve stejném roce pak vydal svou první desku 21st Century Liability. V prosinci roku 2020 vydal své druhé album s názvem Weird!. Obsahuje 13 skladeb. Yungblud aktuálně vyslal do světa nový singl Memories z chystaného třetího alba, které by mělo vyjít v září. Ve skladbě pak hostuje americká zpěvačka Willow Smith, která za poslední měsíce jde ze spolupráce do spolupráce.

Mladí a nadějní: 9 zajímavých čerstvých jmen české hudby

Nebát se být sám sebou

Extravagantní a velmi osobitý zpěvák Yungblud je známý také svým vystupováním na koncertech. Často se totiž na pódiu ukazuje v sukni nebo šatech. Ukazuje tím svůj názor, že by se nikdo neměl bát být sám sebou. Sám sebe označuje za pansexuála. To znamená, že se do osoby zamiluje na základě její duše nikoli zevnějšku. K tomu je i polyamorický, zamilovává se do více lidí naráz.

Yungblud míří do Prahy. Přichystané jsou dva koncerty, a to dnešní vyprodaný a zítřejší, na který jsou vstupenky stále v prodeji. Uskuteční se v Malé sportovní hale na Výstavišti.

Kam dál? Nejlepší festivaly za hranicemiÚvodní foto: Yungblud

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM