Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Hudba

Hudební novinky pro 25. týden

Michal Plšek
22. 06. 2022

Popová princezna Halsey vyšla z temnoty zpět na výsluní a novým singlem se opět hlásí ke střednímu proudu. Novinku hlásí i tuzemští MYDY, kteří navíc chystají další řadové album. Stejný plán mají i angličtí Editors a francouzští Phoenix, shodně půjde o sedmý dlouhohrající nosič. Londýnská dvojice Chase & Status už nové album vypustila do světa, propaguje ho novým singlem. 

Halsey – So Good

Americká zpěvačka Halsey se po loňské alternativní desce If I Can’t Have Love, I Want Power, kterou natočila s Nine Inch Nails, vrací opět k popovému zvuku. Tohle je její nový singl, na jehož produkci se podílel i superproducent Max Martin, spolupracovník The Weeknda, Britney Spears nebo nově i italských vítězů loňské Eurovize Måneskin. Zda je nový singl předzvěstí pátého alba, zatím Halsey neuvedla, ale dá se to očekávat. 

Slavné filmové písně

Pavel Kučera / 08. 06. 2022

Znovu a lépe: Komu pomohla změna stylu ke slávě?

Pavel Kučera / 20. 05. 2022

MYDY – Let Me Be

Pražská kapela MYDY (dříve Mydy Rabycad) vypustila novou píseň, kterou produkoval Matěj Belko. Singl, který měl exkluzivní rádiovou premiéru ve Večerní show Expres FM, pochází z připravované nové desky, kterou kapela pokřtí 21. listopadu v Lucerna Music Baru. Pokud byste chtěli vidět MYDY živě, můžete vyrazit do Drážďan, Českých Budějovic, Hodonína, Třebíče nebo na festival Rock for Churchill ve Vroutku. Pražští milovníci kapely s rusovlasou Žofií Dařbujánovou v čele se dočkají 7. září v Riegrových sadech. 

Chase & Status – Mixed Emotions

Drumandbassová dvojice Saul Milton (Chase) a Will Kennard (Status) vydala 10. června své šesté album s názvem What Came Before. Album debutovalo na čtvrtém místě britské albové hitparády, v aktuálním singlu zní hlas zpěvačky (a zároveň spoluautorky) Clementine Douglas. 

Phoenix Alpha Zulu

Ve světě nejznámější francouzská indiepopová kapela v čele se zpěvákem Thomasem Marsem (mimochodem manželem režisérky Sophie Copolla) pracuje na své sedmé řadové desce. Na ní by se měl zřejmě objevit i tento nový singl. 


Editors – Karma Climb

Taky anglická kapela Editors oznámila vydání svého sedmého alba. Bude se jmenovat EBM a vyjde 23. září. Kapela současně s oznámením nového alba oznámila i nového člena, kterým je producent a skladatel Benjamin John Power aka Blanck Mass. S novým albem vyjedou Editors i na turné, které ale tentokrát Česko mine. Nejbližší zastávky jsou v Krakově, Berlíně a Mnichově. 

Hudební kalendárium pro 25. týden

Redakce / 20. 06. 2022
Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM