Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Hudební novinky pro 21. týden

Redakce
Za největší naději rock'n'rollu označil frontman Rolling Stones anglického zpěváka Yungbluda, který už příští týden přijede do Prahy i s novým singlem Memories z chystaného alba. Nové desky chystají i Foals, Tove Lo a Khalid. Své Kusy radosti sestavila do ucelené albové podoby populární pardubická kapela Vypsaná fixa.
24. 05. 2022

Yungblud & Willow – Memories

Čtyřiadvacetiletý anglický zpěvák a skladatel Dominic Richard Harrison aka Yungblud patří mezi nejvýraznější mladé hvězdy současnosti. Legendární Mick Jagger jej dokonce označil za budoucnost rock’n’rollu (společně s Machine Gun Kellym). Yungblud vydal nový singl z chystané třetí desky, která by měla vyjít v září, ve skladbě pak hostuje velmi agilní americká zpěvačka Willow Smith, která za poslední měsíce jde ze spolupráce do spolupráce (společnou píseň s ní má Travis Barker, Machine Gun Kelly, Camila Cabell, PinkPantheress a další). Yungblud se už brzo objeví opět v Praze, konkrétně na dvou koncertech 1. a 2. června v Malé sportovní hale.

Mladí a nadějní: 9 zajímavých čerstvých jmen české hudby

Foals – 2001

Sedmé album britské kapely Foals, která nyní funguje oficiálně jako trojice vedená frontmanem Yannisem Philippakisem, vyjde už 17. června. Bude jmenovat Life Is Yours, kapela z něj po písních Wake Me Up, 2am a Looking High vydává čtvrtý oficiální singl 2001.

Tove Lo – No One Dies From Love

Švédská zpěvačka a skladatelka Tove Lo taky pracuje na nové desce. Z pátého zářezu ve diskografii představila pilotní singl. Je to mimochodem první věc, kterou Tove Ebba Elsa Nilsson vydala na svém vlastním labelu s vtipným názvem Pretty Swede Records.

Saskia Burešová nahlíží do hudební historie: Svatba Krále popu s dcerou Krále rock’n’rollu, jedna z nejúspěšnějších desek rapu a Brouk v Moskvě

Vypsaná fixa – Fortuna

Kapela Vypsaná fixa vydala svou už desátou řadovou desku s názvem Kusy radosti. Z ní jsme do našeho playlistu vybrali skladbu Fortuna. Album opět produkovali napůl Ondřej Ježek a Dušan Neuwerth. Křest desky pak proběhne 22. června v pražských Ledárnách Braník. O Kusech radosti mluvil (a songy z ní zahrál živě) frontman kapely Márdi i přímo v našem studiu.

Khalid – Skyline

Khalid je úspěšný americký R’n’B zpěvák. Do světa posílá optimistický singl z chystané třetí desky, která by se měla jmenovat Everything Is Changing, zatím ale nemá oficiální datum vydání. Skladba je pak pojmenovaná podle slavného auta Nissan Skyline R34.

Kam dál? Expres Top: Liam Gallagher po rozpadu Oasis válí dálÚvodní foto: Yungblud

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM