Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Aktuálně

Velká sláva, rychlý konec: Nejzářivější hvězdy, které zemřely předčasně

Kristýna Ševčíková
Jsou pryč, ale nikdy se na ně nezapomene. Ztráta významné a celosvětově známé osobnosti vždy poutá pozornost, ale v případech, kdy hvězdy odešly dlouho předtím, než nastal jejich čas, někdy reakce veřejnosti přešla až do historie. Podívejte se s námi na nečekaná a šokující úmrtí celebrit.
16. 06. 2022

Před 51 lety se v New Yorku narodil Lesane Parish Crooks. Tohle jméno téměř nikomu nic neřekne, ale matka, členka Černých panterů, mu k prvním narozeninám nadělila jméno nové, Tupac Amaru Shakur, inspirované peruánským revolucionářem Túpacem Amaru II (nové příjmení mu dal jeho nevlastní otec, svého času jeden z nejhledanějších mužů FBI). Stejně jako jeho slavný jmenovec i talentovaný rapper ukončil svou životní pouť předčasně. Ale nebyl jedinou celebritou, jehož život ukončila tragédie.

Čtěte také: Mladí a mrtví. Hudebníci, kteří si slávu neužili

Tupac Shakur aka 2Pac

Známý rapper byl obětí hiphopové rivality mezi východním a západním pobřežím USA. Ačkoli pocházel z newyorského Harlemu, začal rapovat v Kalifornii na počátku roku 1990. V roce 1991 vydal své první sólové album 2Pacalypse Now, dva roky nato založil skupinu Thug Life. Když v září 1996 projížděl autem po Las Vegas, byl Tupac Shakur z kolemjedoucího auta 12-13krát střelen. Zemřel o šest dní později na vnitřní krvácení. Jeho smrt zůstává záhadou. Někteří spekulují, že jeho bývalý kamarád, rapper Biggie Smalls alias The Notorious B.I.G., byl do vraždy zapojen (sám Biggie byl zastřelen o devět měsíců později). Biggieho rodina ale tato tvrzení dlouhodobě popírá. Tupac Shakur zůstává hiphopovou legendou i více než 25 let po své smrti. Guinnessova kniha rekordů ho jmenovala nejprodávanějším rapovým umělcem s více než 75 miliony prodaných alb po celém světě.

Marilyn Monroe

Předčasná smrt Marilyn Monroe, sexuálního symbolu své doby, byla jedním z nejvíce šokujících okamžiků v historii Hollywoodu. Herečka byla nalezena mrtvá ve svém domě 5. srpna 1962. Monroe byla nahá, ležící na břiše, obklopená prázdnými lahvičkami od léků, s telefonem v jedné ruce. Oficiální příčinou smrti je sebevražda. Po jejím skonu se ale vyrojilo mnoho teorií, že ve skutečnosti byla Marilyn zavražděna. Většina konspirací se týkala prezidenta (a jejího milence) Johna F. Kennedyho nebo CIA.

MM profimedia-0094190167.jpg

Marylin Monroe na promofotce k filmu Pánové mají raději blondýnky

Heath Ledger

Talentovaný herec byl 22. ledna 2008 nalezen v bezvědomí v posteli maskérkou Dianou Wolozin v doprovodu hospodyně ve svém bytě na Manhattanu. Kolem něj byly léky na předpis. Zběžná pitva byla neprůkazná, lékařský vyšetřovatel řekl, že k určení příčiny smrti budou zapotřebí další testy. Dva týdny po jeho smrti pitevní zpráva zněla: „Pan Ledger zemřel v důsledku akutní intoxikace kombinovanými účinky 6 různých léků“. Talentovaný herec získal nominaci na Oscara za roli homosexuálního kovboje ve filmu Zkrocená hora a za ztvárnění Jokera ve filmu Temný rytíř cenu dokonce získal. Bohužel posmrtně.

Amy Winehouse

V červenci 2011 byla 27 letá britská zpěvačka nalezena mrtvá ve svém londýnském bytě. Amy byla známá sérií zneužívání návykových látek, její smrt nastala důsledkem konzumace příliš velkého množství alkoholu.

10 let bez Amy Winehouse: Písně, kterými si zajistila nesmrtelnost

Paul Walker

Proslavil se v sérii o rychlých autech a jeho život paradoxně v rychlém autě vyhasl. Když se hvězda série Rychle a zběsile po charitativní akci projížděla s přítelem a finančním poradcem Rogerem Rodasem, měli autonehodu. Před nárazem do stromu jelo Porsche GT rychlostí přes 160 km/h. Oba byli na místě mrtví. Walkerovi bylo 40 let.

Michael Jackson

Král popu zemřel náhle v červnu 2009 ve věku 50 let na srdeční zástavu. Jeho smrt však byla prohlášena za vraždu. Jacksonův osobní lékař, Dr. Conrad Murray, byl vyšetřován, protože podle informací několikrát zpěvákovi podal drogu Propofol. Byl odsouzen na čtyři roky za mříže, po dvou letech byl ale propuštěn. Před svou smrtí se Král popu připravoval na sérii vystoupení v londýnské O2 Areně, podle svědků byl ve skvělé formě a po letech útlumu se dal očekávat velkolepý comeback.

Whitney Houston

Popová diva a držitelka šesti cen Grammy Whitney Houston byla nalezena mrtvá ve vaně v únoru 2012. Příčina smrti 48leté zpěvačky nebyla okamžitě známa, ale úřady vyloučily zločinný úmysl. Později se prokázalo, že se utopila po předávkování drogami.

Záhadná úmrtí: Zpěvák Bobby Brown věří, že za smrt Whitney Houston a jejich dcery je odpovědný stejný člověk. Co se přesně stalo?

James Dean

Rebel bez příčiny měl 30. září 1955 ve svém Porsche 555 Spyder autonehodu. Druhý řidič, údajný viník, z ní odešel s lehkými zraněními. Příčinou smrti Jamese Deana byl zlomený vaz. 24letý herec před svou smrtí natočil pouze tři filmy, přesto byl na cestě stát se nejzářivější hollywoodskou hvězdou. Navzdory své slávě se údajně potýkal s těžkými výkyvy nálad a depresemi, které vedly k nevyzpytatelnému chování, včetně užívání alkoholu a drog.

Princezna Diana

31. srpna 1997 byla princezna Diana zabita při autonehodě v silničním tunelu Pont de l'Alma v Paříži. Dalšími, kteří při nehodě zahynuli, byli její přítel Dodi Fayed a řidič Henri Paul. Počáteční francouzské vyšetřování dospělo k závěru, že nehoda byla způsobena Paulovou jízdou v opilosti. Objevily se i konspirační teorie, že smrt byla naplánována a provedena britskou tajnou službou MI6.

Diana profimedia-0226316365.jpg

Královna lidských srdcí, jak se Dianě přezdívalo, se mimo jiné angažovala v boji proti nášlapným minám, zde v lednu 1997 v Angole

Kurt Cobain

Zpěvák kultovní skupiny Nirvana bojoval s depresí a závislostí, v dubnu 1994 spáchal sebevraždu. Bylo mu 27 let. Zpráva koronera uvedla, že Kurt měl ve svém těle vysokou koncentraci heroinu a stopy diazepamu. Jeho smrt přišla jen měsíc po prvním hlášeném pokusu o sebevraždu, kdy se předávkoval šampaňským a Rohypnolem.

Kam dál? Sedm věcí, které jste možná nevěděli o Kurtu Cobainovi


Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM