Ve čtvrtek nastane částečné zatmění Slunce: Kde a jak jej bezpečně pozorovat a jaký je jeho astrologický význam?

Ve čtvrtek 10. června budeme moci pozorovat částečné zatmění Slunce. Tuto podívanou je možné zhlédnout na hvězdárnách, ale i v pohodlí domova, k tomu však bude potřeba zajistit si speciální vybavení, víte jaké? Tento jev je významný nejen z astronomického hlediska, ale i z pohledu astrologie, jaká znamení zvěrokruhu ovlivní nejvíc?

Částečné zatmění Slunce budeme moci pozorovat i u nás

Ve čtvrtek 10. června 2021 nastane částečné zatmění Slunce. Tento astronomický jev se odehraje v čase 11:44 až 13:36. V tuto dobu bude možné spatřit menší část tmavého měsíčního disku před Sluncem. Maximum zatmění nastoupí v 12:39, to bude Měsíc zakrývat odhadem jednu pětinu slunečního disku. Mnoho hvězdáren se už chystá na tuto událost. Jejich návštěvníci budou mít k dispozici speciální dalekohledy, kterými je možné tento jev bezpečně pozorovat. Například ostravská hvězdárna má přichystané sluneční dalekohledy s filtry, které návštěvníkům umožní spatřit skvrny na Slunci nebo sluneční erupce. Podobné akce chystá řada dalších hvězdáren v České republice. Ve Vsetíně bude pozorování doplněno o odborný výklad, stejně jako v Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově. Pokud byste se nemohli v daném čase dostavit na hvězdárnu osobně, nemusíte smutnit. Planetárium iQLANDIA bude v případě příznivého počasí vysílat tento astronomický jev online od 11:30.

Bankovní loupež století, která inspirovala tvůrce seriálu Papírový dům: Vyplatila se tehdy zlodějům jejich drzost?

Jak pozorovat zatmění Slunce bezpečně?

Pakliže jste se rozhodli, že byste rádi pozorovali zatmění Slunce z pohodlí domova, raději se ujistěte, že to bude bezpečné pro vaše oči. Při přímém pohledu do Slunce bez použití ochrany očí totiž hrozí poškození zraku, a to i v případě, že jej částečně zakrývá Měsíc. V žádném případě se nedoporučuje pozorovat tento astronomický jev dalekohledem, který není chráněný speciálním filtrem. Proto se na tuto výjimečnou podívanou raději dopředu připravte a pořiďte si speciální brýle. Pokud jste šikovní, zvládnete si je vyrobit sami doma. Potřebovat k tomu budete speciální sluneční fólii, jeden kus ve formátu A4 vás vyjde na zhruba 500 Kč. Druhou možností je brýle rovnou zakoupit, dají se sehnat za cenu kolem 100 Kč na internetu i v nejbližší hvězdárně. Určitě nepostačí jen klasické sluneční brýle, navíc pokud jste je nekupovali u ověřeného prodejce, hrozí, že jsou údaje o UV filtru lživé.

Nejdražší parkovací místo světa už není k mání: Prodalo se za cenu honosné vily v Praze

Zatmění Slunce a astrologie

Zatmění Slunce se dle astrologie pojí s velkými životními změnami. Věci v tento čas mohou nabrat rychlý spád a život se vám může změnit z minuty na minutu. Bývají to dramatické změny, které když nastanou, není už prostor pro návrat zpět. Zatmění Slunce vždy dopadne na určitá znamení zvěrokruhu více než na ostatní. Letošní zatmění Slunce téměř nepocítí Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Nejvíce ho naopak pocítí Blíženci, protože v jejich slunečním znamení se tento astronomický jev odehrává. Astrologové jim předurčují, že se v tomto období naučí něco nového, získají jiný pohled na svět, nebo najdou odvahu udělat razantní změnu ve svém životě. Prostor pro nové začátky vytváří zatmění i u Střelců, ty může motivovat k tomu, aby se změnami už déle neotáleli. Mohou měnit kariérní směr i svůj život tak, aby se přiblížili svému skutečnému já. Jeho vliv také výrazně pocítí Panny a Ryby. Panny se mohou vydat úplně jiným kariérním směrem a Ryby zase čekají "turbulence" v osobním životě. Je třeba mít na paměti, že ne všechny změny nám zpočátku mohou být příjemné, ale jsou nutné k tomu, aby začalo něco nového a lepšího.

Šokující zpověď letušky: Co se ve skutečnosti odehrává na palubě soukromých letadel, mají stevardky sex s boháči?

Foto: Profimedia

Podcast