Řečtí bohové v lidské podobě: Afrodita vypadá jako Madonna, Apollón jako známý herec

Zkoušeli jste si někdy představit, jak by bohové známí z řecké mytologie vypadali v lidské podobě? Grafik Hidreley si s touto myšlenkou pohrál a vdechl legendám nový život. Afrodita vypadá jako Madonna, Apollón jako známý herec.

Afrodita v umělcově podání vypadá jako Madonna

Bohyně Afrodita již po celá staletí zosobňuje představu lidí o kráse a lásce. Dle legendy se měla zrodit z mořské pěny, když titán Kronos zabil svého otce a jeho genitálie odhodil do moře. Podle Homéra však měla být dcerou Dia a Dione. Afrodita oplývala nevídanou krásou. Až takovou, že se věřilo, že jednou vyvolá svár mezi řeckými bohy. Z tohoto důvodu se nejvyšší bůh Zeus rozhodl jednat a neponechat nic náhodě. Aby se předešlo konfliktu mezi bohy, oženil Afroditu s Héfaistem – bohem ohně a kovářství. Héfaistos byl pravým opakem krásné a charismatické Afrodity, odmalička byl slabý a ošklivý.

Jak budou známé osobnosti vypadat ve stáří: Podívejte se na Gretu Thunberg jako babičku a vrásčitého Eminema

O Afroditě je známo, že jej údajně měla podvádět, kde se jen dalo. Měla spoustu milenců, patřil mezi ně i bůh války Áres či syn kyperského krále Adónis, který se jí svou krásou mohl rovnat. Dle legendy nebyli Afroditě schopni odolat lidé ani bohové. Její nejsilnější zbraní byl magický opasek, kterým když oběť spoutala, ihned se do ní daná osoba zamilovala. Grafik Hidreley si pohrál s myšlenkou vytvořit její dnešní portrét. Níže můžete vidět, jak by dnes údajně nejpůvabnější bytost na světě vypadala. Podobu odvodil od sochy bohyně. Fanoušci grafika píší, že by Afrodita byla podobná zpěvačce Madonně zamlada, souhlasíte?

Apollón by byl podobný známému herci

Dále si grafik pohrál s podobou boha Apollóna. Ten vládl umění, věštění, medicíně, světlu, znalostem, ale také moru. Byl synem Dia a bohyně plodnosti Létó. V řecké mytologii je popisován jako atraktivní muž oplývající mladistvým vzhledem a mající atletickou postavu. Je také znám jako patron Delf. Grafik po zveřejnění Apollónovy podoby musel čelit kritice. Tmavovlasý Apollón se všem nezamlouval. „Apollón měl zlaté vlasy,“ píše jeden z kritiků. Faktem je, že jsou jeho vlasy popisovány jako „zářící“. Další z fanoušků správně poznamenal, že Apollón jako by z oka vypadl známému herci jménem Tanner Buchanan. Toho diváci znají především z populárního seriálu Cobra Kai. Souhlasíte s ostatními, že Apollón by měl vypadat úplně jinak?

Otestujte své společenské dovednosti jednoduchým kvízem: Kdo podává první ruku a předává se květina v obalu?

Zeus by byl hipster

Nejvyšší bůh Zeus by do dnešní doby dle grafikových fanoušků skvěle zapadl. „Opravdový hipster,“ píše jeden z nich. Diovu podobu vytvořil grafik stejně jako u předchozích bohů dle sochy. Zeus je také označován jako „otec bohů“ a vládnout měl nebesům a všem ostatním bohům. Jeho domovinou byla hora Olymp, odtud dohlížel na smrtelníky i bohy. Byl známý svou slabostí pro ženy, sblížil se s mnoha bohyněmi i smrtelnicemi a byl také otcem velkého množství dětí. Ženatý byl však se svou sestrou Hérou – bohyní manželství a zrození. Byl známý svou nepředvídatelností, ale zároveň také spravedlivostí, obezřetností a milosrdenstvím. Představovali jste si ho stejně jako grafik?

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay

Zdroje informací: Postavy.cz, ČSFD

Podcast