Mikroúplněk v Býku: Nastane v pátek, způsobí bouři emocí

V pátek 19. listopadu nastane mikroúplněk v Býku. Listopadový úplněk, kterému se také někdy přezdívá „bobří“, způsobí bouři emocí. Nejvíce ovlivní Býky, Lvy, Štíry a Vodnáře. Co těmto znamením zvěrokruhu vnáší do života?

Co je to mikroúplněk?

Dne 19. listopadu nás čeká tzv. mikroúplněk. Jedná se o opak superúplňku, při kterém se Měsíc nachází blízko Země, a jeví se tak jako velký. Při mikroúplňku je luna vzdálenější, a tím pádem se i jeví jako menší. Způsobuje to zakřivení osy rotace. Letos nás čekají hned dva mikroúplňky, kromě listopadového ještě prosincový. Pouhým okem mikroúplněk nerozeznáte. To, že bude luna o něco menší neubírá tomuto listopadovému úplňku vůbec na síle a astrologické důležitosti.

Čtěte také: Děsivá upíří žena je starostlivou matkou s profesí právničky

full-moon-2055469_1280.jpg

Bobří listopadový úplněk ve znamení Býka

Listopadovému úplňku se také někdy přezdívá "bobří". Název pochází ze starého severoamerického almanachu, kde jsou zapsány staré názvy pro jednotlivé úplňky v roce. Listopadovému úplňku se takto říkalo, protože v této době byli bobři loveni před zimou pro svou hustou srst. Také se mu někdy říká "hloubící", protože v této době zvířata shánějí zásoby potravy a medvědi si budují svá zimní doupata. Dalším názvem pro tento úplněk je "mrazivý", pojmenování souvisí s tím, že v tuto dobu se výrazně ochlazuje a zima se blíží.

Bobří úplněk bude výjimečný i tím, že se v tuto dobu odehraje i polostínové zatmění Slunce, což je z hlediska astrologie také velmi podstatný jev. V astrologii jsou úplňky zpravidla emocionálně vypjatým obdobím. Zatmění, které nastane, ještě "přilévá olej do ohně", naše pocity budou mimořádně intenzivní. Očekávejte bouři emocí, změny a narušení zaběhnuté rutiny. Není nutno tuto záležitost vnímat negativně. Toto "chvění" nás má podnítit k tomu, abychom vylezli ze své ulity a podívali se na věci z jiného úhlu pohledu.

Nejvíce ovlivní Býky, Lvy, Štíry a Vodnáře

Úplněk se odehrává v Býku, proto jedním ze znamení, které pocítí vliv měsíce nejvíce, budou právě Býci. Zasažena bude jejich oblast identity, to znamená, že vás čekají změny, které se dotknou vaší osobnosti. Dozajista se jim budete bránit, jako zemské znamení nesnášíte, když se cokoliv mění. Čeká vás výzva, ve které budete muset vystoupit ze své komfortní zóny. Je možné, že Býci v tomto období změní nejenom své chování, ale někteří se v době úplňku mohou rozhodnout pro změnu svého vzhledu.

Lvi budou bojovat s tlakem, který na ně v období úplňku bude vyvíjen. Bude se jednat o tlak společnosti, tj. Lvi mohou být tlačeni k něčemu, co obecně společnost považuje za "správné". Rozhodně jim to nebude příjemné. Rovněž je možné, že se bude jednat o tlak na pracovní výkon, kdy Lvi mohou pociťovat dokonce až vyhoření.

Štíři budou řešit partnerské vztahy. Připravte se na to, že mohou nastat nečekané změny, zvraty a procitnutí, co se týče vztahů. Pokud Štíři nebyli ve vztazích spokojení, v období úplňku si naplno uvědomí, jak je partner zraňuje. Rozhodnou se tento vztahový problém řešit a vyhledají podporu přátel a rodiny.

Vodnáři, kteří jsou za normálních okolností nejméně empatickým a citlivým znamením zvěrokruhu, se mohou v období úplňku cítit "naměkko". Hodně budou přemýšlet o své identitě a minulosti.

Kam dál? Jaký jste milenec dle numerologie: S číslem 3 se nikdo nudit nebude, romantiku zažijete s číslem 4


Zdroj úvodní fotografie: Freepik, zdroj fotografie ve článku: Pixabay
Zdroje informací:
Dana Kratochvílová, Almanac, Bustle

Podcast