Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Helix, smiley i plugy: Vyznejte se v typech piercingů!

Karin Šnýdrová
Rozlišují se podle tvaru i způsobu umístění a ne každý je vhodný pro všechny. Piercingů zkrátka existuje celá řada. Osvěžte si základní pojmy a zjistěte, s čím budete odcházet ze studia, pokud se rozhodnete pro propíchnutí helixu.
19. 05. 2022

Stejně jako tetování je také piercing poutavou ozdobou těla. Může být vidět na první pohled, ale dává se i do míst dobře schovaných. Přestože jím můžete zkrášlit jakoukoliv část těla, dnes vám představíme ty nejpopulárnější.

Čtěte také: Maya Lu je nejmladší tatérkou na světě: Tetovala už jako batole

Piercing uší

Jestliže trávíte čas na sociálních sítích, určitě vám neušlo, že dvě dírky v ušních lalůčkách jsou dnes prostě málo. Chcete-li jít s dobou, měli byste k nim přidat ještě pár vpichů navíc. Piercing na okraji chrupavky v horní části ucha se označuje termínem helix a nejčastěji se k němu využívají krátké činky, kroužky či drobné kamínky. To samé platí i o tragusu, což je chrupavčitý hrbolek uprostřed ucha, který leží hned vedle zvukovodu. Miniaturní činky s kamínky vypadají v tomto místě skvěle. Vyhledávaným je rovněž industrial piercing. Ten spočívá v propíchnutí alespoň dvou bodů ucha, které se spojí jednou delší činkou.

Ušní specialita

Zvláštní kategorií je pak roztahování ušních lalůčků. K tomu slouží tunely (s dírou uvnitř) a plugy (bez díry). Pokud se pro podobnou záležitost rozhodnete, obyčejné náušnice můžete vyhodit, protože vám už nebudou sedět. Vrátit vytahanou kůži do původního stavu lze za pomoci plastického chirurga. Je ale možné, že vám po zákroku zůstanou trvalé jizvy či nedokonalý tvar.

Piercing rtů

Možností, jak ozvláštnit rty a jejich okolí, je minimálně stejně tolik jako u uší. Nejběžnějšími ozdobami kolem pusy jsou takzvané labrety. Na jednom konci je ozdoba v podobě kuličky, hrotu či kamínku a na druhém pak obyčejná placička. Dalšími ozdobami bývají pak kroužky nebo podkovy. Piercing nad horním rtem vlevo se nazývá Monroe, protože má připomínat pihu filmové herečky. Pokud je náušnice vpravo, říká se ji Madonna a místo vpichu uprostřed se označuje slůvkem Medusa. Velkým hitem je také piercing smiley umístěný pod rtem v uzdičce. Ten je vidět pouze tehdy, když se jeho nositel usměje.

Piercing nosu, obočí i jazyka

Ani šperky v nose nejsou žádnou výjimkou. Mezi ty nejoblíbenější patří nostril, který se dává do chrupavky levé či pravé nosní dírky, a septum, což je pro změnu piercing nosní přepážky. Pakliže toužíte po něčem extravagantnějším, vsaďte na bridge. Zde je potřeba dvou vpichů, které se spojí buď horizontálně, nebo vertikálně jednou náušnicí u kořene nosu. Na piercingy v čichovém orgánu se používají činky, šperky se spirálkou, kroužky i podkovy. Co se týče propíchnutí obočí, využívá se zejména banánek, což je tvar zahnuté činky. Pro piercing jazyka jsou zase nejvhodnější rovné tyčinky s kuličkami na obou koncích. V současnosti se vyrábí třeba i bioplastu, takže se nemusíte bát, že byste si kovem zničili zuby.

Piercing pupíku i bradavek

Velmi populárním místem pro náušnici je zejména u žen pupík. Lze umístit v horní i dolní části a vyhledávaná je také jejich kombinace. Speciální banánky dnes seženete snad ve všech bižuteriích a na výběr máte z nepřeberného množství ozdob. Je libo piercing s řetízkem, motýlkem či vaší oblíbenou květinou? V obchodech i piercingových studiích máte k dispozici spousty variant. Za nejbolestivější místo vpichu se považují bradavky, a i když je tato procedura hlavně pro odvážné, těší se v poslední době čím dál větší oblibě. Nejen dámy, ale rovněž muži se pod tričkem pyšní tímto intimním šperkem, který je běžně ve tvaru ozdobné činky.

Kam dál? Nejvíce potetovaný muž na světě: Nejsem jiný než ostatní


Úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM