Fotografce pomáhají překonat úzkosti fantastické portréty, které tvoří pod vodou

Fotografie, které vytváří fotografka Cheryl Walsh, jsou ukázkou toho, jak může být tenká hranice mezi malíři a fotografy. Výsledkem jsou úžasné dech beroucí snímky pořízené pod vodou, které jsou nejen zajímavým uměním, ale také pomáhají fotografce překonat psychické obtíže.

Žádné dlouhé pózování

V Cherylině světě nejsou žádné dlouhé hodiny sezení nebo pózování ve studiu. Její fotografie jsou totiž pořizovány pod vodou, tudíž jde opravdu o zachycení okamžiku. Éterická sebedůvěra jejích modelů je tak důkazem více než jen vysoce kvalifikovaného fotografování. Podle Cheryl se jedná o styl, kterému se říká „neoromantická digitální výtvarná fotografie“. Ráda pak zdůrazňuje, že její práce je založena na hlubokém smyslu pro realitu a její obrazy jsou výsledkem neuvěřitelného množství učení a technických dovedností. Podle Cheryl je fotografie umění a věda, zatímco fotografie pod vodou je umění, věda a ještě jednou věda. Záleží totiž na vztlaku světla, fyzikální teplotě a dalších okolnostech. Během mnoha let Cheryl zdokonalila své technické dovednosti natolik, že fotografování pod vodou je její druhou přirozeností. Nápadná odlišnost snímků však není jen v prostředí, ale i v příbězích a emocích, které vypráví.

Ilka Brühl: Narodila se s extrémně vzácným defektem obličeje. Dnes porušuje standardy krásy a živí se jako modelka

Od portrétů na střední škole až po skutečné umění

K podvodním fotografiím se Cheryl dostala v době, kdy podnikala a fotila portréty na střední škole. Viděla v tom tehdy příležitost k zpestření obyčejných maturitních snímků. Její první podvodní focení tak bylo se středoškolačkou, která na sobě měla šaty na ples. Vodu následně začala využívat jako médium, skrze které může propojit sebe s těmi, které fotí. Jelikož celé focení probíhá v tichosti, muselo být mezi nimi jisté pouto už před focením. Podle Cheryl pak akorát kamera zachytí to, co tam je, protože na fotce nelze předstírat emoce. Sama z počátku bojovala s upřímnými úzkostmi a proces její práce tyto obavy ještě zhoršoval. Měla strach z utonutí, z hluboké vody a strach z výšek. Postavy na jejích fotografiích se však nebojácně vznášejí a vypadají, jako by létaly.

Malá pacientka se vzácnou poruchou vytváří medvídky, kteří pomáhají ostatním dětem vyrovnat se s infuzí

Milovnice umění

Když zrovna není Cheryl ponořená v neoprenu do vody, která se stala jejím druhým domovem, je ponořena do umění. Od starých mistrů až po současnou tvorbu hledí především na to, co jednotlivé kusy říkají, než aby preferovala nějaký žánr. Při svých návštěvách muzeí či galerií ji inspiruje rozlehlost místností, měřítko a velikost uměleckých děl a způsob jejich prezentace. Není tedy divu, že její mysl si představuje její vlastní práci v obrovských měřítcích. K těmto účelům má obrovskou tiskárnu, která dokáže tisknout až 44 palcové obrázky. Poslední roky také věnovala hodně úsilí a času studiu digitálního inkoustového tisku a snaží se rozšířit řady svého publika. S každým dílem, které Cheryl vytvoří, se snaží propůjčit divákovi své oči a sdílí tak pohled na osobní růst, statečnost a vnitřní i fyzickou sílu. Její díla jsou ale také mytologickými příběhy, které vás mohou přenést do fantastického tichého světa pod vodní hladinou.

Řečtí bohové v lidské podobě: Afrodita vypadá jako Madonna, Apollón jako známý herec


Úvodní obrázek: Profimedia

Zdroje: Cheryl Walsh Art, FOA, Instagram

Podcast