Dílo Keitha Haringa žije dál. Nově i na ikonických teniskách

Dílo Keitha Haringa žije dál. Jeho tvorba se pravidelně objevuje v rámci spoluprací (nejen) s módními značkami. Tou zatím nejaktuálnější je kolekce značky Converse, která nabídne tenisky, trika nebo bucket hat čili opět aktuální "rybářský klobouček".

V nabídce jsou čtyři modely tenisek Pro Leather, Chuch Taylor, Chuck 70 a progresivní model Run Star Hike. K tomu tři designy trik, dvě bílá a jedno v černé barvě. Keith a Converse určitě jdou k sobě, protože Conversky stále platí za rebelské tenisky, snaží se i vybírat si tak trochu jiné ambasadory, někoho, kdo boří hranice, nebojí se je překračovat - a takový Haring určitě byl.

Co se týká samotného Keitha, tenisky s jeho designy snad už mají všichni velcí výrobci sneakers. On sám by určitě dnes sneakerhead byl. Tedy byl už v 80. letech, ale tehdy se tomu tak ještě neříkalo. Na fotkách ho můžete vidět často v basketbalových modelech Nike, Adidas, ale právě i v converskách, které jsou pokryté barvou a někdy se také objevují na výstavách jeho děl.

Keith Haring (1958 – 1990) byl americký umělec a společenský aktivista. Jeho díla byla silně ovlivněna uměním graffiti. Jeho obrazy se staly univerzálním vizuálním jazykem 20. století. Zemřel v pouhých 31 letech na AIDS. Nadace Keitha Haringa, založená v roce 1989, stále přispívá dětským organizacím.

Keith Haring profimedia-0155596510.jpg

Keith Haring, foto: Profimedia
Titulní foto: Converse

Podcast