Český startup dobyl Kickstarter. Jeho sluchátka nepotřebují uši

Projekt Sentien Audio chtěl původně vybrat deset tisíc dolarů, má už přes půl milionu. Převratná sluchátka s dlouhou výdrží se budou vyrábět v Evropě, produkce by měla začít již brzy.

Gigantický úspěch české firmy - tak se tento týden psalo o projektu Sentien Audio, který chtěl původně vybrat 10 tisíc dolarů, aktuálně je vybraná částka přes půl milionu dolarů. Hlavním předmětem projektu jsou pokročilá sluchátka, která nemají špunty či pecky. Zvuk totiž "posílají" po lebeční kosti. Nejde o úplně novu technologii, nicméně projekt je zajímavý jak marketingovým a finančním úspěchem na Kickstarteru, tak i svým původem. Sluchátka jsou totiž dílem české společnosti Sentien, kterou v Praze nastartovali Slováci Imrich Valach a Peter Jensen ve spolupráci s designérem Darkem Zahálkou.

Kromě toho, že sluchátka vedou zvuk k mozku nositele prostřednictvím kosti (což mimo jiné poskytuje možnost poslouchat cokoli jiného ušima), nabízejí na rozdíl od konkurenčních modelů více možností přizpůsobení. Například k jednotlivým dotykovým gestům se dají přiřadit vlastní úkony. Po stránce designu si dali pražští vývojáři záležet na tom, aby se sluchátka Sentien Audio dala pohodlně nosit opravdu dlouho. Stojí za tím asi tři tisícovky různých prototypů nošených samotnými tvůrci po dobu dvou let. K tomu mají například aktivní potlačení hluku, ovládání hlasem nebo připojení přes Bluetooth ke dvěma zařízením současně. Snaha nabídnout sluchátka pro dlouhé nošení vyústila k použití baterie se 24hodinovou výdrží. A to je nadprůměrná hodnota. Jakmile projekt na Kickstarteru skončí, sluchátka Sentien Audio by se měla začít vyrábět v Evropě. Cena pro přispěvatele je 229 dolarů, běžná prodejní cena pak bude o 71 dolarů vyšší.

Sentien detail.jpg

Určitě se podívejte i na zajímavé a vtipné promo video, kde jsou sluchátka novou vychytávkou tajného agenta, který například díky sluchátkům v klidu volá s manželkou zatímco likviduje párek grázlů.


Foto: Sentien

Podcast