Astrologie: Do 18. října přináší planeta Merkur do životů chaos

Až do 18. října trvá období retrográdního Merkuru. Z pohledu astrologie je to velmi podstatná událost, která vnáší do našich životů chaos. Co se přesně děje a jak byste se během této fáze měli chovat? Zjistěte také, která znamení tato významná astrologická událost ovlivní nejvíce.


Letos naposledy Merkur vstoupil do retrográdní fáze

V období 27. září až 18. října se naposledy stalo, že Merkur vstoupil a prozatím setrval v retrográdní fázi. Retrográdní znamená zpětný, nazýváme tak pohyb planety, který se při pohledu ze Země může zdát opačný. Děje se tak, protože Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než zbytek planet. Tento jev nastane asi třikrát až čtyřikrát do roka. Pro lidi věřící v astrologii je to důležitá událost, jelikož Merkur je planetou komunikace a intelektu. Bohužel to neznamená, že by se nám lépe dařilo porozumět si navzájem a vše perfektně fungovalo, ve skutečnosti je tomu právě naopak. Může docházet k různým nedorozuměním, omylům, nefunkčnosti věcí a dalším mrzutostem.

Planeta Merkur vládne mluvenému i psanému slovu, učivu, vyjednávání, prodeji a nákupu, smlouvám, důležitým dokumentům, termínům, kódům, dopravě, cestování. U každé z těchto záležitostí mohou nastat zmatky. Věci se vlivem retrográdního Merkuru mají tendenci vymykat kontrole. Děje se tak z důvodu, že planeta Merkur v tomto postavení z hlediska astrologie "spí" a nedává tedy na zmíněné věci pozor.

Zábavný test osobnosti: Zvíře, které vidíte na obrázku jako první, vypovídá o vaší povaze

mercury-g6300e9b2c_640.png

Letošní retrográdní Merkur se odehraje ve znamení Váhy

Vždy je také důležité, v jakém znamení Merkur do retrográdní fáze dostane, letos se toto období odehrává ve znamení Vah. To znamená, že letošní retrográdní Merkur může sice ovlivnit (ne)fungování věcí, ale hlavně se dotkne našich vztahů. Může dojít k tomu, že spousta lidí přehodnotí to, jak svůj partnerský vztah vnímá, což samozřejmě mívá své důsledky. Někteří se rozhodnou, že energii už dále do vztahu investovat nechtějí. Retrográdní Merkur ve Vahách může vyústit ve zvýšenou míru rozchodů, hádek, neshod, nedorozumění mezi partnery i dramatickým změnám. A nedotkne se to samozřejmě jen vztahů milostných, ale i těch rodinných, přátelských pracovních.

Co (ne)dělat během tohoto období?

Určitě to není ten pravý čas, kdybyste měli činit důležitá rozhodnutí a zásadní životní kroky. Tyto záležitostí odložte na astrologicky vhodnější dobu. Jelikož se mohou vyskytnout technické chyby, není vhodné v této době například snažit se spustit nový web nebo měnit zatím funkční IT systém. Pokud je to možné, úplně se vyhněte podpisu nových smluv, i kdyby se jednalo pouze o dodatky. Rovněž to není dobré období pro koupi nemovitostí, aut a dalších hodnotných věcí. Astrologie totiž věří v tom, že byste s daným předmětem následně měli jen problémy. Také se doporučuje nepodstupovat v období retrográdního Merkuru plastické zákroky, výsledek by možná nemusel být dle vašich představ, raději s tím počkejte na jindy.

Rihanna promluvila o novém albu: Čekejte nečekané

Blíženci, Váhy a Kozoroh jej pocítí nejvíce

Nejvíce si retrográdní Merkur užijí Blíženci. Merkur je totiž jejich vládnoucí planetou, jeho energie jim naprosto sedí a vyhovuje. Budou jen sršet kreativními nápady a svou vynalézavost posunou na úplné maximum. Nejintenzivněji jej pocítí Váhy, jelikož se odehrává v jejich znamení zvěrokruhu. Pro toto znamení je to období "znovuzrození", kdy mají příležitost udělat spoustu užitečných změn a zbavit se zastaralých principů, které již nefungují. Nejnáročnější je toto období pro Kozoroha, který je konzervativní a má rád, když funguje osvědčený systém. Změny rutiny a problémy technického i komunikačního rázu jej budou přivádět k nepříčetnosti.


Zdroj fotografií: Pixabay
Zdroje informací:
Oprah Daily, Astrology Zone, Astrology

Podcast