Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Na Václavském náměstí zahrají Pussy Riot, v Česku budou k vidění raritní známky

Redakce
12. 10. 2022

Do Liberce by měli vyrazit nadšení filatelisté, mohou na vlastní oči spatřit opravdové rarity. Na Václavském náměstí v rámci oslavy 33 let od Sametové revoluce budeme moci spatřit ruskou skupinu Pussy Riot. 

Bude se dražit ubrus. Ale není to jen tak obyčejný ubrus, tenhle pomalovali členové The Beatles a má za sebou zajímavou historii.  

Na filatelistické výstavě v Liberci budou k vidění raritní známky. Červený Mauritius, Black Penny nebo česká žilkovaná čtyřkoruna. Celková cena vystavených exponátů překročí miliardu korun. Návštěva začíná zítra a v prostorách hotelu Babylon potrvá až do neděle.

Chystá se opět Koncert pro budoucnost. 17. listopadu na Václavském náměstí vystoupí i ruská aktivistická skupina Pussy Riot. Dále se v rámci pětihodinového programu objeví Lenka Dusilová, David Koller nebo kapela Čhave Romane.

Našel se ubrus, který před svým posledním koncertem v roce 1966 pokreslili členové The Beatles. Majitel restaurace ho pak zarámoval a vystavil. Následně ho ukradli zloději a cennost se ztratila. Až do nedávného hovoru z Texasu. Telefon zvedl už vnuk majitele zmiňované restaurace a rázem byl ubrus na světě. Teď půjde do dražby a podle aukční síně Bonhams by se mohl prodat až za 25 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM