Novinky pro 1. týden

O pozornost se hlásí další hit, kterému k popularitě pomohla síť TikTok. Své novinky přidávají domácí Annabelle a Virval, Wombats lákají na novou desku a FKA Twigs chystá nový materiál, se singlem jí pomohl neúnavný The Weeknd.

bbno$ & Rich Brian – Edamame

Skladba, za kterou stojí kanadský rapper bbno$ [Baby No Money] a jeho indonéský kolega Rich Brian, vyšla už v červenci loňského roku. Popularita songu vzrůstala postupně a opět v tom měl velkou zásluhu TikTok, jehož uživatelé ji použili už do více než deseti miliónů videí.

FKA Twigs & The Weeknd – Tears In The Club

Uznávaná britská zpěvačka, skladatelka a tanečnice FKA Twigs, vlastním jménem Tahliah Debrett Barnett, se hlásí s novým singlem. Skladba pochází z jejího chystaného nového mixtape s názvem Capri Sun a hostuje v ní hyperaktivní The Weeknd.

Annabelle – Runnin' Out Of F* Time

Zpěvačka a skladatelka Annabelle patří k nejvýraznějším novým tvářím na domácí scéně. Tohle je její aktuální singl, s nímž se dostala i do finále českého kola soutěže Eurovize. O produkci skladby se postarali Ondřej Fiedler aka fiedlerski a Filip Vlček, bicí pak nahrál Matyáš Vorda.

Annabelle: Školu jsem nedokončila, teď chci prorazit v zahraničí

Virval – Monsters Of DePijp

Virval je sólový projekt Šimona Kukače, známého z pražské kytarovky Role. Tohle je singl z jeho nové desky Delivery Monsters. Album vznikalo během lockdownu v Amsterdamu, kam se Šimon přestěhoval měsíc před vypuknutím pandemie. Atmosféra desky podle něj nastiňuje pocity spjaté s opouštěním jistot rodného města a hledáním nových v cizí zemi.

The Wombats – Everything I Love Is Going To Die

Trojice The Wombats se dala dohromady během studia na Liverpool Institute for Performing Arts. Jejich debut vyšel před patnácti lety a v současnosti se kapela chystá k vydání své páté desky. Ta se bude jmenovat Fix Yourself, Not The World, vyjde už 14. ledna. The Wombats na ni lákají už čtvrtým singlem Everything I Love Is Going To Die.

Kam dál? Expres Top 2021: Třicet nejhranějších písní uplynulého roku


Foto: bbno$

Podcast