Novinky Expres FM pro 45. týden

Americká superskupina Silk Sonic si pospíšila s novým albem, vyjde už v pátek. Nové desky chystají i tuzemští Silver Spoons a angličtí Foals. Jedna z novinek má v sobě slovensko-česko-ruskou stopu, další vznikla na ose Manchester - Londýn.

Silk Sonic - Smokin Out The Window

Už tento pátek 12. listopadu vyjde velmi očekávané album superprojektu Silk Sonic, který dali dohromady Bruno Mars a Anderson .Paak. Deska, kterou duo původně plánovalo vydat až v lednu, se bude jmenovat jednoduše An Evening With Silk Sonic. Najdete na ní i známé singly Leave The Door Open, Skate a novinku Smokin Out The Window. V jedné z písní budou hosty i baskytarista Thundercat a legendární Bootsy Collins.

Čtěte a poslouchejte: Kalendárium Saskie Burešové pro 45. týden

FVLCRVM & Annet X - Do It All Again

Slovenský muzikant a producent Pišta Kráľovič aka FVLCRVM vypustil další skvělý singl, který opět zní absolutně světově. Ve skladbě pak hostuje česká zpěvačka s ruskými kořeny Annet X.

Foals - Wake Me Up

Kapela z anglického Oxfordu vypustila první singl z připravované sedmé desky, která by měla vyjít příští rok. Foals jsou nyní oficiálně už jen trio. Aktuální skladbu napsali během lockdownu se záměrem nás díky ní "přenést na lepší, idyličtější místo".

Anz & George Riley - You Could Be

Anz je djka a producentka z Manchesteru, která vydává na kultovní značce Ninja Tune. Tohle je singl z jejího aktuálního ep All Hours, o vokál se v něm pak postarala londýnská zpěvačka George Riley.

The Silver Spoons & Ulysses Wells - Don't Trust You

Česká kapela s britským frontmanem vypustila první singl z připravovaného nového alba. Ten napsal zpěvák Augustine Dunn se svým britským kamarádem, který má mimochodem za sebou předskakování kapele Bastille.

Kam dál? Expres Top: Willow Smith a Tyler Cole si na úspěch počkali


Foto: Silk Sonic

Podcast