Novinky Expres FM pro 19. týden

Nový singl Coldplay, jedna z nejzajímavějších tuzemských kapel, předzvěst nových desek ceněných žen z britských ostrovů a stoupající norská hvězda, to jsou novinky v éteru rádia Expres FM.

Coldplay - Higher Power

Zcela nový singl anglické kapely, který produkoval švédský hitmaker Max Martin - tomu v počtu No. 1 hitů v US Singles Chart konkuruje jen duo Lennon & McCartney. Vše nasvědčuje tomu, že po této písni bude následovat i nová, v pořadí už devátá řadová deska, i když kapela zatím v tomto směru mlží. Ostatně mlžila i v exkluzivním rozhovoru pro Expres FM, který běžel ve Večerní show.

Girl In Red - Serotonin

O norské zpěvačce a skladatelce Marii Ulven aka Girl In Red se mluví jako o jednom z největších talentů mladé generace. Na konci dubna jí vyšlo debutové album s názvem If I Could Make It Go Quiet. V rámci turné k desce by měla Girl In Red přijet i do Prahy a to 17. května 2022 do klubu MeetFactory.

Laura Mvula - Church Girl

První dvě desky zpěvačky a skladatelky Laury Mvuly byly nominovány na prestižní cenu Mercury. Jak si povedete ta třetí, se ukáže po 2. červenci. Na desce Pink Noise najdete i tento singl.

Little Simz & Cleo Sol - Woman

Skvělá anglická rapperka Simbiatu Abisola Abiola Ajikawo aka Little Simz oznámila vydání své čtvrté desky. Bude se jmenovat Sometimes I Might Be Introvert, vyjde 3. září. Bude na ní aktuální singl, v němž hostuje zpěvačka Cleo Sol.

Plusminusnula - Světy

Kapela Plusminusnula patří mezi nejzajímavější mladé kapely na současné tuzemské indie scéně. 25. června vyjde jejich druhá deska s názvem Nový zprávy žádný a tohle je z ní první singl. Zajímavostí pak je, že frontmanem kapely je Matyáš Švejdík, syn Jaromíra Švejdíka z kapely Priessnitz.Foto: Coldplay

Podcast