Novinky Expres FM pro 16. týden

Spojení dvou legend, lákadlo na novou desku Jade Bird a tři nová jména vám nabízíme v tradiční porci nových singlů.

Mick Jagger & Dave Grohl - Eazy Sleazy

Bez předchozího ohlášení vydaná skladba, ve které se nestárnoucí frontman The Rolling Stones vypořádává po svém s pandemií. Zmiňuje TikTok, Zoom a dělá si legraci z konspiračních teorií, ale do budoucna hledí s optimismem. Skladba vznikla teprve v březnu a všechny nástroje k ní pak na dálku nahrál Dave Grohl z Foo Fighters.

The Snuts - Somebody Loves You

Mladá kytarová kapela ze Skotska na začátku dubna vydala svou debutovou desku s názvem W.L.. Ta hned pokořila britský albový žebříček. Výtěžek z aktuálního singlu Somebody Loves You kapela věnovala charitativní organizaci The Scottish Refugee Council, která pomáhá lidem hledajícím azyl.

Claud - Guard Down

Claud Mintz aka Claud jsou (nebinární) americká zpěvačka a skladatelka, jejichž hudba se označuje jako bedroom pop. Tohle je singl z jejich debutového alba, které se jmenuje Super Monster a vyšlo v únoru jako vůbec první nahrávka u nového labelu Saddest Factory, který založila písničkářka Phoebe Bridgers.

Fred again.. & The Blessed Madonna - Marea (We’ve Lost Dancing)

Fred Gibson aka Fred again.. je považován za jednoho z nejprogresivnějších současných producentů na britské elektronické scéně. Tohle je jeho nový singl, do nějž vysamploval svou konverzaci o aktuální situaci s uznávanou americkou djkou a producentkou Mareou Stamper, která vystupuje jako The Blessed Madonna. Skladba pak pochází z Fredova debutového alba Actual Life (April 14 – December 17 2020), které vyšlo minulý týden.

Jade Bird - Open Up The Heavens

Anglická písničkářka Jade Bird by měla snad ještě letos vydat své druhé album, které naváže na velmi úspěšný eponymní debut z roku 2019. Z chystané druhé desky už z našeho vysílání znáte singl Headstart, tohle je další vějička na něj.Foto: Profimedia.cz

Podcast