Lil Nas X skončil v pekle. Jeho boty naštvaly Nike

Mladý americký rapper Lil Nas X půjde do pekla… To mu už napsalo na sociálních sítích hodně lidí, hlavně kvůli jeho sexuální orientaci. Možná proto se rozhodl ve svém novém videoklipu vyrazit na obhlídku. A vzbudil hned dvě vlny nevole.

V kontroverzním videoklipu hraje pouze Lil Nas X, ztvárnil veškeré postavy a avatary, které v něm vidíte. V ráji je jako Adam, který nemá Evu, sveden hadem. Potom se po poledancingové tyči sveze do pekla, kde v latexových kozačkách svede Satana svým sexy tanečkem a twerkováním. Tím odvede Satanovu pozornost, zabije ho, a sám se stane králem (nebo královnou) pekla.

Kromě klipu vzbudil Lil Nas X kontroverzi i satanskými botami, které vznikly ve spolupráci s uměleckou skupinou MSCHF. Ta v minulosti zaujala modelem Nike Air Max pro Ježíše se svěcenou vodou v podrážce. S novým modelem se tvůrci vydali na opačný konec biblického spektra - místo svěcené vody je v nich lidská krev a mají na sobě satanistickou symboliku jako převrácený pentagram nebo číslo 666. Limitovaná série čítající 666 kusů zmizela z online prodeje za minutu, jedním párem se pochlubila i Miley Cyrus.

profimedia-0602226297.jpg

Jenže tenhle model není oficiální spoluprací se společností Nike. To je běžná praxe - někdo koupí jedny tenisky, alternuje je, a pak je za často přemrštěnou cenu prodá jako umění. Sneaker kultura je aktuální, je velká a točí se v ní velké peníze. Čili MSCHF koupila 666 párů jednoho modelu, přešila je, prodala je. Jenže to už není jeden pár, navíc Satanovy boty nejsou něco, s čím by se americká značka chtěla spojovat, a tak Nike MSCHF zažalovali. O dalším vývoji vás budeme v Trendech informovat.Foto: Profimedia.cz

Podcast