Expres Top: Sam Fender se zpovídá sám sobě

Po týdnu na Expres FM opět nabízíme hodinu, která pro vás rekapituluje nejhranější skladby končícího týdne. Událo se toho v hudbě spousta, třeba Adele má nový rekordní song.

Novinka: Coldplay - Humankind

Nyní je tu první novinka. Protože Coldplay vydali novou devátou řadovou desku Music Of The Spheres. Hned s touhle parádou, kterou produkoval Max Martin (to je ten, který teď produkuje všem všechno), vydali prohlášení, že Coldplay vydají už jen 3 studiová alba. Možná ještě nějaký živák, bestofku, unplugged - necháme se překvapit. Jak deska vznikala, popsali frontman Chris Martin a kytarista Jonathan Buckland i v exkluzivním rozhovoru, který jsme vám nabídli v páteční Večerní show.

10. Dermot Kennedy - Better Days

Ať už se stalo cokoli, život poslední roky stál za houby pořád je nutné myslet pozitivně, že svět bude zase lepší. Tak nějak to myslel irský písničkář Dermot Kennedy v novém singlu Better Days.

Hudební kalendárium Saskie Burešové pro 42. týden

Novinka: Flight Facilities & Broods - Forever

Před dvěma týdny jsme to na vás zkusili s bonusovým trackem v Expres Top a to australskou dvojicí Flight Facilites. A pokus vyšel. Členy jsou Hugo Gruzman a James Lyell. Ti pod aliasem Hugo a Jimmy remixovali hudbu například od Kylie Minogue, Emmy Louise, a dalších. Na oplátku se pak obě objevily na jejich debutovém albu Down To Earth. Už 12. prosince vydávají druhou deskou nazvanou Forever. Hostem titulního songu je novozélandská dvojice Broods.

Více o nové hudbě v našem éteru: Novinky Expres FM pro 42. týden

9. Iggy Mayerov - Glastonbury

Není to poprvé, co se nám tu objevila tato nadějná pražská dreampopová kapela Iggy Mayerov. Jejich rozhovor a unplugged vystoupení jste mohli slyšet u Radka a Vlada ve Večerní show.

Novinka: Adele - Easy On Me

Asi nejočekávanější singl za posledních devět let konečně vyšel. Pochází z desky 30, na kterou si počkáme do 19. listopadu. Song Easy On Me pokořil ve streamování v první den jak Spotify tak Youtube.

8. Biffy Clyro - A Hunger In Your Haunt

Tenhle kousek od Biffy Clyro je součástí tři dny čerstvého alba. To napsal Simon Neil během turné, na které kapela nevyjela. A už v květnu bylo jasné, že songy na desku jsou hotové. A Hunger In Your Haunt je druhým singlem z alba The Myth of the Happily Ever After.

Novinka: Oliver Tree - Life Goes On

Čtvrtá novinka je od chlapíka, který se rozhodl, že účes "na žaluda" a silonová teplákovka jsou cool. Přestože už má třetí řadovku Welcome To The Internet, my nasazujeme z deluxe verze loňského alba Ugly Is Beautiful song Life Goes On, který má na jen na YouTube přes 100 milionů shlédnutí.

7. Parcels - Somethinggreater

Dva týdny zbývají do vydání druhé desky téhle australské party, která sice sídlí v Berlíně, ale pro svět ji objevili ve Francii dnes již neexistující Daft Punk. Parcels stříhají metr na jehož konci bude datum 5. listopadu. Album bude doslova jako Den a Noc, tedy Day/Night.

Novinka: Yasha - Fake Plastic Boy

Poslední novinka je skoro tuzemská. V Berlíně hudbu složil, slova napsal Jáchym Kovář. Člen elektropopového dua JayRõ a drumnbassový producent Dubstract si dnes říká Yasha. Má úplně nové album The Boy Who Came Here From The Dust. Z něj nabízíme nový výtečný song Fake Plastic Boy.

6. The Anxiety - Meet Me At Our Spot

Willow Smith aktuálně boduje s kytarovými songy, ve kterých hostují hvězdy poprocku let (ne)dávno minulých, třeba Travis Barker nebo Avril Lavigne. Společně se svým partnerem Tylerem Colem se sdružila do formace The Anxiety. Jejich album vyšlo už loni, ale singl Meet Me At Our Spot vytáhl do povědomí až letos Tik Tok.

5. Placebo - Beautiful James

Už před dvěma roky hlásili Placebo, že se začali zabývat svojí osmou deskou. Ale až dnes tu máme dílčí úspěch, a to singl Beautiful James. Další podrobnosti o albu ale stále nemáme

4. Priya Ragu - Lockdown

Čtvrtou nejhranější písní našeho éteru je singl Lockdown zpěvačky s exotickým jménem Pryia Ragu. Aby nebylo exotické, když její rodiče jsou Tamilové ze Srí Lanky. Pryia Ragu se již z rodného Švýcarska přesunula přes Státy do Anglie, kde se již asi definitivně usídlila. Její hudba se objevila i v poslední verzi hry FIFA.

3. White Lies - As I Try Not To Fall Apart

Kapela White Lies svůj start datuje do roku 2007, vznikla jako školská záležitost. Kapela i fanoušci se těší na únorové album. To bude už šesté, White Lies s ním přijedou v květnu do Lucerna Music Baru. Album se jmenuje stejně jako singl - As I Try Not To Fall Apart.

2. Joy Crookes - When You Were Mine

Pokud byste se potřebovali uklidnit, pak vám může vyhovovat album Skin, kterému dali na Metacritic 89 procent. Natočila ho jako debutové britská zpěvačka Joy Crookes. Už loni se o ní mluvilo jako o velké vycházející hvězdě s nominací na Brit Awards.

Top Tip: Totally Enormous Extinct Dinosaurs - A Dream I Have

V každém vydání Expres Top přidáváme jeden bonusový song. Tentokráte saháme po britském djovi jménem Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Za hudbou ho vedl nejdříve otec, který byl profesorem hudby na Oxfordu. Totally Enormous Extinct Dinosaurs má nový taneční song, jmenuje se A Dream I Have.

EXPRES TOP: Sam Fender - Get You Down

Na prvním místě je mladík, který nerezonuje svým posledním albem jen u nás, ale především na britských ostrovech. Sam Fender se svým albem Seventeen Going Under bude nejspíš zalistován na seznam nejlepších alb. Ale to ukáže čas. Sam se zpovídá sám sobě koncepčním albem, které obsahuje i nahrávku Get You Down.

Kam dál? Vladimír Mišík: Rozhodnutí ukončit koncertování bylo těžké


Foto: Sam Fender

Podcast