Expres Top: Placebo se vrací po dlouhých pěti letech

Další říjnová neděle se pomalu chýlí ke konci a pokud na vás jde tradiční splín, pak se to budeme snažit vylepšit nejlepší hudbou na Expres FM. Právě proto je tu Expres Top, pro všechna místa, kde ladíte naše rádio. Sestavili jsme opět deset nejhranějších songů a pět novinek.

Novinka: Parcels - Somethinggreater

Parcels jsou australská kapela, která se ale nejraději vyskytuje v Berlíně, kde už nějaký ten pátek tvoří. Stalo se tak i v případě jejich chystané druhé desky. Ta ponese název Day/Night. Parcels ji natočili v pařížském La Frette studiu za dohledu producenta Jamese Forda, kterého si dříve najali například Foals nebo Arctic Monkeys.

Čtěte a poslouchejte: Hudební kalendárium Saskie Burešové pro 41. týden

10. The Lathums - I'll Get By

The Lathums jsou mladá kapela z Manchesteru, s Alexem Moorem v čele. Se svým debutovým albem obsadili hned po vydání první místo ostrovní albové chart. Jejich novinka se jmenuje I'll Get By.

Novinka: The Anxiety - Meet Me At Our Spot

Druhá novinka je od The Anxiety. Za tímto názvem se skrývá dcera Willa Smithe Willow se svým partnerem Tylerem. Nejde ale o tak žhavou novinku, jak by se na první pohled zdálo. Jejich společné album vyšlo už minulý rok v březnu, ale Tik Tok tomu chtěl a přispěl, že tenhle spící singl vytáhl na světlo světa a začal bodovat.

9. Biffy Clyro - A Hunger In Your Haunt

Už za týden vyjde devátá deska skotských Biffy Clyro Myth Of The Happily Ever After. Album je nazýváno jako sesterské předchozího A Celebration Of Endings. Obě vznikla prakticky souběžně. Novinku předznamenává singl A Hunger In Your Haunt.

Novinka: Dermot Kennedy - Better Days

Mladý písničkář Dermot Kennedy vyrůstal kousek od Dublinu a jako malý začal hrát na kytary, v 17 letech si už přivydělával hraním na ulici. Později (před třemi roky) přišlo jeho zatím jediné album Without Fear. Dermot je navíc velkým fotbalovým fanouškem, který neváhá obout kopačky a hrát charitativní zápasy pro UNICEF. Aktuálně má nový song Better Days.

8. Priya Ragu - Lockdown

Priya Ragu se narodila ve Švýcarsku tamilským rodičům, kteří jí dali exotický vzhled a vychování, ze kterého nejspíš mnoho nezbylo. Nedala na rady rodičů a vydala se do Londýna, aby obšlápla několik nahrávacích studií, natočila pár demosnímků a zaujala natolik, že se o ní mluví jako nástupkyni zpěvačky M.I.A.

Novinka: Iggy Mayerov - Glastonbury

Mladou nadějnou a hlavně tuzemskou kapelu Iggy Mayerov už z našeho éteru znáte. Tahle pražská dnes pětice začala s hudbou v roce 2016, posléze jako velmi nadějná dreampopová kapela odehrála své první koncerty v Rock Café, Chapeau Rouge nebo Cross. K názvu přišli před lety na Colours Of Ostrava, kde narazili na holku jménem Ingrid Majerová, načež si kytarista Michal řekl, že až bude jednou mít kapelu, bude jmenovat Iggy Mayerov. A tak se i stalo. Schyluje se k debutovému albu a na něm bude i jejich poslední singl Glastonbury.

7. Joy Crookes - When You Were Mine

Joy Crookes byla vloni zalistovaná na Brit Awards jako vycházející star. A i když z toho nakonec víc nebylo, rozhodně zaujala a dnes už má debutovou desku Skin. Když říkáme dnes, tak jsou to přesně tři dny co je ke stažení na všech streamovacích platformách.

Novinka: Snail Mail - Valentine

Americká zpěvačka Lindsey Jordan, která se skrývá za alias Snail Mail, ve svých šestnácti letech nahrála svoje první EP Sticky, pak Habit a před třemi roky si zasloužila pozornost albem Lush. Pátého listopadu vychází její druhá deska s názvem Valentines, z níž už známe titulní song.

6. White Lies - As I Try Not To Fall Apart

White Lies mají na 5. květen příštího roku ve svém tourplánu poznámku Lucerna Music Bar Prague. Ale dost možná si svojí hudbou řeknou o větší prostory. To už budou mít venku svoji další řadovku As I Try Not To Fall Apart.

5. Charli XCX - Good Ones

O novém albu Charlie XCX se toho moc neví. A nic moc neprozradila ani v exkluzivním rozhovoru pro Expres FM. Tedy o desce, jinak to byl příjemný a zajímavý rozhovor.

4. Alt-J - U & Me

Song U & Me pojednává o jednom velkém mejdanu, kde se dvojice neskutečně zřídí na cestě z baru do baru. Možná máte jeden takový víkendový flám za sebou a přesně víte, o čem píseň je.

3. Sam Fender - Get You Down

Sam Fender se svojí druhou deskou zařadil mezi hudebníky a zpěváky, se kterými se bude muset na dalších výročních cenách Brit Awards, Ivory Novels, Mercury Prize počítat. Album Seventeen Going Under má skvělé recenze a vy díky Expres FM znáte titulní song a aktuální singl Get You Down.

2. Glass Animals - I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance)

Zatímco ostatní objevují jejich loňský hit Heat Waves, Expres FM už je s Glass Animals mnohem dál. Z bonusové verze jejich poslední desky nabízíme singl I Don't Wanna Talk (I Just Wanna Dance)

EXPRES TOP: Placebo - Beautiful James

Titulky hlásí, že Placebo ukončili dlouholeté čekání fanoušků na nové album. Ale zároveň jako by navázali tam, kde před pěti lety skončili. Singlem Beautiful James chtějí navést posluchače, aby si v něm našel svůj příběh. A třeba se i tak stalo. Singl by měl být i na novém albu, o němž víme jen jednu věc: Že o něm nevíme vůbec nic.

Kam dál? Vladimír Mišík: Rozhodnutí ukončit koncertování bylo těžké


Foto: Placebo / Mads Perch

Podcast