Ranní klub /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Top: Neúnavný Yungblud putuje Evropou a chystá další album

Redakce
Je evidentní, že jsme si na léto doposud jen hráli. Tento víkend už šlo do tuhého. Rozpálenou metropolí se line nejlepší hudba z éteru Expres FM. Každou neděli rekapitulujeme novou a nejhranější hudbu našeho playlistu.
17. 06. 2022

Je to už čtyřiadvacátá neděle, kdy nabízíme souhrn deseti nejhranějších písní doplněný o pětici novinek, které od středy rotují naším éterem. A k tomu vždy přidáváme jeden bonus, ale to pravidelní posluchači Expres Top dobře vědí.

Hudební kalendárium pro 23. týden: Spor Queen s Trumpem, průlom Alanis Morissette a kontroverzní Robbieho vystoupení v Rusku

Novinka: Alfie Templeman – Colour Me Blue

Teprve 19letý mladík Alfie Templeman má konečně první opravdové album. Jmenuje se Mellow Moon a vyskočilo na první místo mezi nezávislými alby ve Velké Británii. Alfie je mimochodem jeden z těch hudebníků, kteří si hudbu, slova i nahrávání obstarávají sami. Tedy metodou DIY. Nový singl z desky se jmenuje Colour Me Blue.

10. Porij – Lose Our Minds

Porij jsou partička ze školy, která se začala zabývat hudbou jen zkusmo, až z toho bylo první EP. A na Ostrovech udělali obrovský zásek se singlem pojmenovaným Lose Our Minds.

Novinka: LF System – Afraid To Feel

Píseň I Can't Stop (Turning You On) sedmdesátkové funksoulové kapely Silk je základem tanečního hitu, který hrají djs po celém světě. Nahrávka Silk dodala melodii, s tempem si pohrálo duo LF System opravdu po svém. Skotká dvojice djů má na tuto sezonu prakticky vybookováno. A čeká se, s čím ještě během léta přijdou. Teď hýbe světem jejich masterpiece Afraid To Feel.

Čtěte také: Velká hudební loupež

9. Lenny – live.laugh.cry

Lenny není v hudební branži žádným nováčkem. Letos je dokonce jedním ze čtyř stovek hostů, kteří zahrají na maďarském festivalu Sziget. A bezpochyby zazní i její novinka, na kterou hudebně a produkčně dohlédl Ondřej Fiedler alias Fiedlerski.

Novinka: Kasabian – Chemicals

Více než rok se čekalo, co se stane, když kapela vyhodí svého zpěváka. A jak se to projeví na její tvorbě. U Kasabian člověk snadno získá dojem, že se vlastně nestalo nic. Zpěv vzal na sebe Sergio Pizzorno, který beztak všechny skladby skládá. The Alchemist's Euphoria, tak jmenuje jejich nová deska, která vyjde první pátek v srpnu. Dvě ochutnávky v podobě singlů Alygatyr a Scriptvre jsou venku, teď je tu třetí a jmenuje se Chemicals.

8. Diana Ross & Tame Impala – Turn Up The Sunshine

Posledního června zamíchá s návštěvností kin animák Mimoni 2: Padouch přichází. Ten bude mít velmi dobový a zároveň nadčasový soundtrack, na kterém najdete Dianu Ross a Tame Impala s písní Turn Up The Sunhine.

Muži v černém, Osobní strážce i Batman: Hity, které slávou předčily filmy, pro které vznikly

Novinka: Post Malone & Doja Cat – I Like You (A Happier Song)

Rapper, zpěvák a příležitostný herec má velmi čerstvou desku Twelve Carat Toothache. Je doslova napěchovaná hosty jako Kid Laroi, Roddy Rich, The Weeknd a také Doja Cat, s kterou ukuli horké letní želízko I Like You (A Happier Song).

7. Muse – Will Of The People

Muse už píšou osmadvacátý rok svého působení v hudební branži. Letos připíšou deváté album s názvem Will Of The People. A jako přesvědčovací argument, abyste si jejich album v srpnu stáhli, je aktuální (a titulní) song.

Novinka: Jungle – Good Times

Tom McFarland a Josh Lloyd-Watson jsou kluci ze sousedství, kteří se kamarádí už od devíti let. Dnes tvoří respektovanou hudební dvojici zvanou Jungle. Je to skoro rok, co vydali svoji třetí skvělou desku Loving In Stereo, ale už teď přicházejí s nahrávkami z alba dalšího. My jsme zvolili singl Good Times.

6. One Republic – I Ain’t Worried

Kapela One Republic se dostala nejvíc do povědomí spoluprací s Timbalandem, loni vydala svoji pátou desku Human, ale vypadá to, že Ryan Tedder mají napilno, co se týká dokončování šestého alba. Na ní se jistě objeví i skladba z filmu Top Gun: Maverick s názvvem I Ain't Worried. Album bude prý hotové ještě letos.

5. Sam Fender – Getting Started

Pakliže se o někom hovoří na Ostrovech jako o velké naději britpopu, je to Sam Fender. A to navzdory tomu, že jeho hudba je spíš srovnávaná s Brucem Springsteenem. Sventeen Going Under je deska velmi vyvedená, z níž jsme už odehráli víc než polovinu v rámci našeho playlistu. Nejaktuálnější singl se jmenuje Getting Started.

4. Khalid – Skyline

Khalid je rodák z Georgie. Má na kontě nominace na Grammy, které sice neproměnil, ale víme, že samotná nominace znamená, že se o vás ví. A tak se singlu Skyline dostalo náležité pozornosti.

Paul McCartney slaví 80: Do kapely vzal milovanou ženu, dobře poradil Michaelu Jacksonovi a vysmál se kritikům včetně Johna Lennona

3. Arcade Fire – Unconditional I (Lookout Kid)

Arcade Fire si udělali albem We velkou radost, ale že by celé album bylo plné pódiových skladeb pro velké stadiony, to se říci nedá. Do rozhlasového éteru ale jejich hudba sedí. I singl Unconditional I.

2. Calvin Harris & Dua Lipa & Young Thug – Potion

Calvin Harris letos potěší evropské fanoušky svým djským uměním. Je rezidentem na Ibize v Ushuaie, zajede na Exit do Srbska, do Chorvatska, ale i do Maďarska na Sziget nebo na festival Creamfields. Především na fanoušky za oceánem Calvin Harris cílí druhým dílem projektu Funk Wav Bounces, na který poutá singlem Potion, v němž hostují Dua Lipa a Yung Thug.

Bonus: The Chainsmokers & Ship Wrek – The Fall

Drew Taggart a Alex Pall, kteří stojí za projektem Chainsmokers, v květnu vyšli na trh se svou čtvrtou deskou So Far So Good. Minulý týden přidali nový bonusový song, na němž se podílí djská dvojice Ship Wrek. Její hvězda jde na taneční scéně hodně vysoko. Výsledek se jmenuje The Fall.

EXPRES TOP: Yungblud & Willow – Memories

Dominic Harrison aka Yungblud dělá s novou eponymní deskou tajnosti. Ví se, že si ji stáhneme na začátku září, bude obsahovat dvanáct skladeb, ale zatím známe jen dvě. Poslední se jmenuje Memories a svým hlasem na ní participuje dcera Willa Smithe Willow.

Kam dál? Velká sláva, rychlý konec: Nejzářivější hvězdy, které zemřely předčasněFoto: Yungblud

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM