Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: SPD jako hlásná trouba Kremlu, domácnosti díky zastropování ušetří desítky tisíc, Vltavu překlene nový most

Redakce
13. 09. 2022

Podle nové analýzy Rusko svůj vliv nejvíce šíří přes stranu Tomia Okamury. Jeden z jeho straníků byl dnes u soudu potrestán za schvalování ruské invaze na Ukrajinu. Vláda dnes upřesnila parametry zastropování cen energií. 

V Praze začala stavba nového mostu. A poutník do Mekky byl zatčen za vzpomínku na zesnulou britskou panovnici. 

Obchod s drogami i lidským masem už nekvete jen na deep webu: Na nebezpečí klasického internetu upozorňuje i český youtuber

Karin Šnýdrová / 13. 09. 2022
Domácnosti po stanovení maximální ceny elektřiny a plynu ušetří až desítky tisíc korun ročně. Měsíčně se jim náklady sníží o několik tisíc. Kabinet Petr Fialy zastropuje ceny elektřinu na maximálně šest korun včetně DPH za jednu kilowatthodinu, plyn na tři koruny. Za zastropování cen energií dá stát podle ministra financí Zbyňka Stanjury maximálně 130 miliard korun.


Ruský vliv v Česku podle nové analýzy nejvíce šíří představitelé SPD. Vyplývá to z analýzy neziskové organizace Evropské hodnoty. Ta se zaměřila i na šíření čínského vlivu.

Výroky zastupitele za SPD se dnes zabýval i soud v Bruntále. Komunální politik Daniel Makay na internetu podporoval ruskou invazi na Ukrajinu. Psal třeba, že by Moskva měla na zem shodit vodíkovou bombu. Soud mu udělil pokutu 45 tisíc korun. Makay se na místě odvolal.

Nový most spojí pražské Dvorce se Smíchovem. Stavba začala dnes a zajímavá bude svým architektonickým stylem. Ten podle výtvarného umělce Krištofa Kintery, který navrhl volnočasové prostranství pod mostem, naváže na tradici českého kubismu.  Stavba mostu pro pěší, cyklisty a MHD potrvá 810 dní a vyjde na víc než miliardu.

Jemenský poutník do Mekky skončil za mřížemi. Před jedním z nejposvátnějších míst islámu totiž rozevřel transparent na počest zesnulé královny Alžběty. Ta byla mimo jiné taky hlavou anglikánské církve. Saúdská Arábie podobnou agitaci zakazuje.

Pop, který chce ovládnout svět: Korejský vývozní artikl vzniká za přísných podmínek

Carlito Brigante / 13. 09. 2022

Jak dlouho čekal na Oscara Leo DiCaprio a kterým filmem startoval Forman v Hollywoodu? Vyzkoušejte své znalosti

Michal Plšek / 13. 09. 2022

Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM