Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Přestupky při Babišově kampani, Rusové se nechtějí mobilizovat, Mbappé má průšvih u KFC

Redakce
22. 09. 2022

Co rezonovalo světem ve čtvrtek 22. září? Kampaň hnutí ANO doprovázejí dopravní přestupky. Lékař odsouzený mimo jiné za znásilnění má šanci opustit vězení. A Kylian Mbappé nechce propagovat fast food, kterému se to nelíbí.  

Rusové nechtějí do armády, protestují po celé zemi, policie jich zatkla už tisíc. Japonští vědci pošlou do sutin po zemětřesení polorobotické šváby. 

Schovávají se na půdách, sklepeních nebo ve zdech, svou měl i George Michael: Poznejte phrogging

Martina Hoblová / 22. 09. 2022

Kampaň hnutí ANO doprovázejí dopravní přestupky. Auta organizátorů mítinků stála opakovaně na místech pro invalidy. Mluvčí hnutí pochybení připustil a omluvil se.  

Lékař Jaroslav Barták odsouzený na 12 let za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak by mohl opustit vězení. O podmíněném propuštění rozhodl soud v Jablonci nad Nisou. Verdikt zatím není pravomocný, státní zástupce si ponechal třídenní lhůtu podání stížnosti.

KFC vs Mbappé. Francouzské zastoupení společnosti KFC zvažuje právní kroky kvůli tomu, že se hvězda fotbalové reprezentace Kylian Mbappé odmítá účastnit fotografování a dalších sponzorských aktivit. Třiadvacetiletý útočník Paris Saint-Germain už dříve řekl, že nechce propagovat určité značky, mimo jiné fastfoodové řetězce.

Na protest proti mobilizaci vyšli Rusové po celé zemi do ulic. Nejvíc lidí se sešlo v Moskvě nebo v Petrohradu, protestovalo se i v Jekatěrinburgu, Chabarovsku, Jakutsku. Policie pozatýkala přes tisíc lidí. „Ukrajina má na větší akce tak měsíc a půl až dva, než se počasí začne lámat,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy ukrajinský analytik Mychajlo Samus.

Švábi nahradí psy. Japonští vědci přišli s nápadem, jak v případě zemětřesení najít lidi uvázlé v sutinách. Nově by je mohli hledat polorobotičtí švábi se solárním batohem. Díky němu vědci určují jejich pohyb pomocí dálkového ovládání.

Honza Dědek: Hudba byla vždycky součástí mého života, proto jsem o ní začal psát  

Miloš Pokorný / 22. 09. 2022

Kdo napsal největší hit Sinéad O’Conor a kde startovalo turné Krále popu? Ukažte, jakým znalcem hudby 90. let jste

Michal Plšek / 22. 09. 2022

Úvodní foto: Seznam Zprávy / Michal Šula

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM