Trendy Expres
Barbara Hacsi
Celý playlist
Poslouchat online
Trendy Expres /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Povolební vyjednávání v plném proudu, Rihanna oživí Super Bowl

Redakce
26. 09. 2022

V Praze už se pomalu domlouvá koalice, která by mohla mít stejné složení jako česká vláda. U soudu s Babišem a Nagyovou dnes vypovídali bankéři. Vrah z Michle může dostat až 20 let. 

V Rusku se střílelo, ve škole i na vojenské správě. A Super Bowl bude tentokrát hudebně v režii hvězdné Rihanny. 

Nesmrtelná bunda ideální do podzimního počasí: Bombery klasické, elegantní i se vzory, pro holky i pro kluky

Karin Šnýdrová / 26. 09. 2022

Ve městech a obcích pokračují povolební vyjednávání. V Praze chce jít lídr vítězné koalice Spolu Bohuslav Svoboda do koalice, která by odpovídala té vládní, tedy se STAN a Piráty. Dnes se kvůli tomu sešel s primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem. Ke svému setrvání v křesle primátora se Hřib vyjadřovat nechtěl.

Výpověďmi svědků pokračoval soud v kauze Čapí hnízdo. Pracovník banky, která pomáhala farmu financovat, před soudcem uvedl, že projekt by bez záruky Agrofertu peníze nezískal. Právě role holdingu je v případu klíčová. Dotace, které Čapí hnízdo čerpalo, byly totiž určené jen pro malé firmy.

Dvanáct až dvacet let ve vězení by mohl strávit žák, který usmrtil svého učitele na michelském učilišti letos v březnu mačetou. Státní zástupkyně už podala obžalobu. Informoval o tom mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala:

V Rusku se střílelo. Ve škole v ruském městě Iževsk na východě země neznámý střelec zabil nejméně 13 lidí a dalších 21 zranil. Mezi mrtvými je i sedm dětí. Útočník nakonec spáchal sebevraždu. A střílelo se i na vojenském komisariátu na jihovýchodě Sibiře. Pětadvacetiletý muž vážně zranil komisaře, který byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. V Rusku pokračuje mobilizace a na armádní základny přijíždí první branci. Podle britské rozvědky mnoho z nich nemá žádné vojenské zkušenosti. Před povinným odvodem už ze země uteklo přes 260 tisíc mužů.

Super Bowl oživí Rihanna. Michael Jackson, Prince, Rolling Stones a teď barbadoská superstar. Držitelka ceny Grammy vystoupí během finále americké fotbalové ligy Super Bowl. Zápas, v jehož poločase show proběhne, je naplánovaný na únor příštího roku, proběhne v Arizoně. 

Ve zlatě i záplavě květin: Nejhezčí outfity těhotné Blake Lively

Andrea Machajdíková / 26. 09. 2022

Parkourové celebrity: Koho se vyplatí sledovat a koho byste neměli napodobovat, pokud nechcete riskovat zdraví nebo život

Martina Hoblová / 26. 09. 2022

Úvodní foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM