Dopoledne na Expres FM
Václav Mašinda
Celý playlist
Poslouchat online
Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Mobilizace v Rusku, nový pavilon goril a návrat Rusalky do 20 letech

Redakce
21. 09. 2022

Středa 21. září se v médiích nesla zejména v duchu mobilizace v Rusku, ovšem za zmínku stojí mnohem více událostí, které se staly, a které by vám neměly uniknout. Třeba jedna radostná zpráva z Prahy.

V rámci festivalu Dvořákova Praha dnes opět zazní koncertní provedení opery Antonína Dvořáka Rusalka. Česká filharmonie s dirigentem Semjonem Byčkovem se k nastudování Dvořákovy nejznámější opery vrátila po více než 20 letech.

Pražská zoo otevře nový pavilon goril. Do Rezervace Dja se přesunuli čtyři samice a dva samci. Mezi nimi je i Duni, dcera slavné gorily Moji, kterou chovatelé přivezli ze Španělska. Podle ředitele Pavla Bobka bylo znovushledání pro obě samice příjemné.

 

Po dlouhé nemoci v Británii zemřela v 68 letech Barbara Winton, dcera sira Nicolase Wintona, zachránce československých židovských dětí. Několikrát navštívila Česko, v češtině jí vyšla kniha „Není-li to nemožné“. Právě v ní popsala životní příběh svého otce.
 
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Oznámil to v mimořádném televizním projevu. Uvedl, že je to na obranu před Západem, který se prý snaží oslabit, rozdělit a zničit Rusko.
 
Kanadský premiér Justin Trudeau čelí kritice kvůli videu na sociálních sítích. Na něm dva dny před pohřbem královny Alžběty II. v tričku zpívá u klavíru píseň Bohemian Rhapsody od britské skupiny Queen. Podle lidí se tím zachoval neuctivě.
 
Zdroj úvodní foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Jindřich Šídlo: Poslední politik, ke kterému jsem cítil kladný hluboký vztah, byl Václav Havel

Miloš Pokorný / 21. 09. 2022

Silikonový štít: Proč by při válce na Tchaj-wanu ztratili úplně nejvíc všichni

Petr Šilha / 20. 09. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM