MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Aktuálně

Expres Report: Hokejisté z KHL si za Česko nezahrají, Praha dostane "ženskou čtvrť" 

Redakce
25. 08. 2022

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje se rozhodl nezvat hokejisty z ruské KHL do národního týmu. Výdej zboží z e-shopů může probíhat i o svátcích, kdy je prodej zapovězen, definitivně to potvrdil nejvyšší správní soud.  

V Praze roste nová čtvrť, jejíž ulice budou primárně pojmenovány po ženách. A začíná Mezinárodní festival filmové hudby Soundtrack Poděbrady.  

Výdej zboží z e-shopů může fungovat i o státních svátcích se zakázaným prodejem. Nejvyšší správní soud dal finálně za pravdu internetovému obchodu Alza. Zákaz se nevztahuje ani na objednání zboží přímo na pobočce a jeho následné vyzvednutí. Podle obchodní inspekce tak mohou mít otevřeno i další podobné obchody.
 
Třída Madeleine Albrightové, ulice Medy Mládkové. Nebo park Alice a Anny Masarykových. Takové názvy ponesou místa v nové čtvrti Smíchov City, která vzniká v areálu bývalého nákladového nádraží. Ne všechny ulice tam ale budou pojmenovány po ženách. Nové adresy připomenou i spisovatele Josefa Škvoreckého nebo Františka Langera. Po nedávno zesnulé smíchovské rodačce a někdejší ministryni zahraničí USA Madeleine Albright by měl být pojmenovaný i chystaný most, donedávna označovaný jako Dvorecký, který překlene Vltavu mezi Podolím a Zlíchovem.  
 
Mapa vznikající čtvrti. Foto: Sekyra Group
V Itálii končí zabírání nejlepších míst u moře. Kdo si nechá přes noc na veřejné pláži slunečník, lehátko nebo ručník, toho bude policie, podle agentury APA nově trestat přísněji než je domluvou. Pokuta se může vyšplhat až na 1000 eur, což je v přepočtu skoro 25 tisíc korun.
 
Dnes začíná Mezinárodní festival filmové hudby Soundtrack Poděbrady. Na zahajovacím koncertu vystoupí zástupce české swingové scény Jiří Ševčík & Pirate Swing Band. Zazní písně z populárních českých i světových filmů. Zítra je na programu velkoformátová projekce české filmové pohádky Lotrando a Zubejda s živě odehraným písničkovým soundtrackem.
Další díly (943)

Čeští hokejisté z KHL si nezahrají za národní tým. Po vzoru svých švédských a finských kolegů o tom rozhodl výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Hráči, kteří podepsali nebo podepíšou smlouvu v ruské hokejové soutěži po zahájení invaze na Ukrajinu, tak mají smůlu. V současné době se nařízení týká dvou hráčů: Dmitrije Jaškina a Rudolfa Červeného. Smlouvu v KHL mají i Michal Jordán a Libor Šulák, ti ale podepsali ještě před ruským vpádem na Ukrajinu, tudíž by dveře do reprezentace zavřené mít neměli. 

Úvodní foto: TASR / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM